Edyta Geppert, Toruń, koncert – Jubileusz 35-lecia

Opublikowano: 10 października 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, 20.12.2019 (piątek), godz. 19.00


20 grudnia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbędzie się recital Edyty Geppert, według scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. W trakcie wydarzenia publiczność usłyszy starannie dobrane utwory z bogatego repertuaru artystki, w tym m.in. „Och życie, kocham Cię nad życie”, „Zamiast” czy „Nie żałuję”. Bilety dostępne w sprzedaży!

Edyta Geppert to jedyna polska artystka będąca 4-krotną laureatką Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).

W tym roku Edyta Geppert obchodzi jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. Znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.

Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Piosenki z repertuaru Edyty Geppert wytrzymały próbę czasu i stały się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności.

Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Skip to content