Fajf dla Seniorów

Opublikowano: 10 września 2019 r.
Kategorie: Warsztaty

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, 10.10.2019 (czwartek), godz. 17.00


Upowszechnianie wiedzy o zdrowym trybie życia, medycynie oraz aktywizacja edukacyjna, kulturalna i społeczna seniorów – to główne cele projektu „Fajfów dla seniorów”, skierowanego do seniorów, realizowanego przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.

10 października Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w pierwszym edukacyjnym fajfie. W centrum nauki przygotowano wykład poświęcony snom, występ  kabaretu oraz kącik kawowo-herbaciany ze specjalistami oraz warsztaty. Wydarzenie adresowane do seniorów odbędzie się w godz. 17:00-19:00. Podczas dwugodzinnego spotkania w Młynie Wiedzy będzie można wysłuchać m.in. wykładu „Noce Seniora”, który wygłosi Leszek Guga, psycholog organizacji. Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą farmaceutyczną i sektorem zdrowia. Specjalizuje się w tematyce stresu, poczucia kontroli i własnej skuteczności. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się co dzieje się z nami kiedy śpimy i co sprawia, że sen jest dobrej jakości. – Przygotowaliśmy także warsztaty własnoręcznego wyrobu relaksacyjnych mydełek, z wykorzystaniem olejków zapachowych i różnych dodatków oraz spotkanie z dietetyczką – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

O dobry humor podczas fajfa zadba kabaret „Grupa Demakijaż”, czyli Karolina, Magda i Małgorzata, przyjaciółki, które z poczucia humoru uczyniły swoja pasję. Na swoim koncie mają dwa spektakle kabaretowe: „Demakijaż, czyli bójcie się nas Panowie” oraz „Demakijaż, czyli nie dajmy się wydoić”. Są laureatkami przeglądu kabaretowego Paka. W tym roku zdobyły nagrodę publiczności Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka. – Z przymrużeniem oka opowiadają na scenie problemy współczesnych kobiet, odwieczną wojnę płci, męskie oraz damskie wady i zalety – wyjaśnia Marcin Centkowski. Bilety w cenie 15 złotych można nabyć w kasach Młyna Wiedzy oraz w elektronicznym systemie sprzedaży. Liczba miejsc na wydarzeniu jest ograniczona.

Wydarzenia organizowane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy współpracy z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych S.A. mają na celu upowszechnianie wiedzy o zdrowym trybie życia, medycynie oraz aktywizację edukacyjną, kulturalną i społeczną seniorów.

Plan „Fajfów dla seniorów” w 2020 roku:

•    23 stycznia, godz. 17:00-19:00: „Ruszaj się zdrowo!” – o ruchu bez urazów
•    16 kwietnia, godz. 17:00-19:00: „Przez żołądek do serca” – o roli diety dla zdrowia i o przyjemności gotowania
•    16 lipca, godz. 17:00-19:00: „Kocham cię życie!” – o oswajaniu się z jesienią życia

Skip to content