Ferie 2018 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – warsztaty

Opublikowano: 8 stycznia 2019 r.
Kategorie: Inne

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, 12.01.2019 (sobota), godz. 11.00


W okresie ferii zimowych 2019 zapraszamy do skorzystania ze specjalnie przygotowanych warsztatów. Daj się porwać w wir nauki!

SOBOTA
12, 19, 26 stycznia

Warsztat: „Sztuka Aborygenów” (od 5 lat)

Witajcie w Australii! Poznajcie kontynent na drugim końcu świata. W grudniu jest tu środek lata, kangurów jest dwa razy więcej niż mieszkańców, a 17 na 26 najbardziej jadowitych węży świata występuje właśnie w Australii. Udamy się w podróż by poznając Aborygenów, którzy stworzyli najstarszą trwającą nieprzerwanie do dziś kulturę na naszej planecie. Kropkowanie jest najbardziej charakterystycznym elementem sztuki aborygenskiej i właśnie jemu poświęciliśmy ten warsztat. Sama technika jest bardzo prosta, lecz daje naprawdę niesamowite efekty. Spróbujemy odtworzyć z wielu kropek, które czasem łączone są w linie czy kreski, motywy zwierząt i tajnych symboli. Poznamy również didgeridoo – najstarszy syntezator na świecie. Podczas gry na nim wargi, głos i ciało oscylują.

NIEDZIELA
13, 20, 27 stycznia

Warsztat: „Zaplątani(e)” (od 7 lat)

Ile znasz węzłów? Do wiązania butów czy do zaplatania warkocza… na pewno kilka by się znalazło. A tymczasem istnieją tysiące różnych węzłów: łatwych i trudnych, pięknych, ale też przydatnych  lub o niesamowitej historii. Razem z nami będziesz mógł postawić pierwsze kroki we wciągającej sztuce spla(ą)tania!

WTOREK
15, 22 stycznia

Warsztat: „Gdzie króluje zimno…” (od 7 lat)

Zapraszamy w podróż po najzimniejszych rejonach naszej planety. Dowiemy się, jakie organizmy potrafią przeżyć w tak niesprzyjających warunkach i co człowiekowi pozwala przetrwać arktyczne mrozy oraz ciemność polarnej nocy. Przyjrzymy się życiu Inuitów, odwiedzimy Polską Stację Antarktyczną, by na koniec podryfować z górą lodową po bezkresnym oceanie.

ŚRODA
16, 23 stycznia

Warsztat: „U u Ga Ga!, czyli poradnik młodego jaskiniowca” (od 5 lat)

W prehistorycznym świecie na ludzi czaiło się wiele niebezpieczeństw. Dlatego w trosce wszystkich młodych jaskiniowców zapraszamy na specjalne warsztaty. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jakie zwierzęta żyły na Ziemi w epoce lodowcowej, z jakich materiałów nasi przodkowie wykonywali narzędzia, wreszcie, poznają drzewo rodowe naszego gatunku. Każdy jaskiniowiec będzie miał okazję zakosztować prehistorycznej sztuki malarskiej oraz wykona ozdobę godną prawdziwego prehistorycznego łowcy. Jedna uwaga! Na warsztaty prosimy nie przyprowadzać niesfornych domowych pupili: mamutów, mastodontów i tygrysów szablozębnych!

CZWARTEK
17, 24 stycznia

Warsztat: „Wszyscy na scenę” (od 6 lat)

Teatr jest obecny w naszym życiu, w przeróżnych formach, od tysięcy lat. Choć najczęściej kojarzy nam się z aktorami na scenie, teatr to również technika, czyli cienie, maski, lalki i kukiełki. Wykorzystując różne formy plastyczne i techniczne uczestnicy warsztatu będą mogli poczuć się jak prawdziwi artyści projektując, reżyserując i odgrywając swoją sztukę. Zapraszamy wszystkich na scenę!

PIĄTEK
18, 25 stycznia

Warsztat: „W góry!” (od 7 lat)

Z czym kojarzy się Wam wycieczka w góry? Ze stromymi zboczami, gliną, deszczem, ciężką wspinaczką, niespotykanymi roślinami czy może jeszcze z czymś innym? W trakcie zajęć wspólnie odbędziemy podróż po górskich zakamarkach, w których będzie można spotkać ciekawe organizmy, niezwykłe zjawiska krasowe oraz atmosferyczne.

Skip to content