Ferie w Młynie Wiedzy

Opublikowano: 24 stycznia 2018 r.
Kategorie: Warsztaty

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, 12.02-15.02., g. 9:00, 11.00, g. 14:00


W okresie ferii zimowych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na ciekawych świata dzieci, oprócz interaktywnych wystaw, czekają także specjalne warsztaty w dniach 12 – 15 luty 2018 roku.

Zajęcia będą odbywały się w godz. 9:00-10:00 i 11:00-12:00 (od wtorku do piątku), natomiast w soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 14:00-15:00. Zwiedzanie wystaw jest dostępne w standardowych godzinach otwarcia Centrum.

Bilety na zajęcia i zwiedzanie wystaw można nabyć w kasach Centrum oraz w elektronicznym systemie sprzedaży online.

Opisy zajęć:

WTORKI | Słońce, wiatr i woda – energii Wam doda!

Podczas warsztatu dzieci poznają źródła energii, z których korzystamy na co dzień. W trakcie wspólnej zabawy połączymy źródła energii z urządzeniami codziennego użytku, które potrzebują energii do działania. Nauczymy się jak można wykorzystać działanie energii Słońca, wiatru i wody do produkcji energii elektrycznej. Używając prostych modeli urządzeń sprawdzimy jak można wykorzystać odnawialne źródła energii w praktyce. Po zajęciach każdy będzie mógł odpowiedzieć na pytanie: „Jak oszczędzać energię?”. Razem wykonamy m.in. model elektrowni wiatrowej – turbinę wiatrową, którą każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

ŚRODY | Leon kameleon

Czym jest kamuflaż? Jak ta niezwykła umiejętność jest wykorzystywana w królestwie zwierząt? Razem z nami, będziecie mieli okazję poznać mistrzów zabawy w chowanego, którzy zdolność znikania opanowali do perfekcji. Sprawdzimy czy jesteście wystarczająco spostrzegawczy, aby odnaleźć zwierzęta, które nie chcą być odnalezione. Pobawicie się z nami kolorami, zaprzyjaźnicie się z naszym głównym bohaterem kameleonem Leonem. A potem, kto wie? Może będzie miał ochotę wrócić z wami do domu. Zapraszamy do przeżycia z nami wspólnej przygody.

CZWARTKI | Artystyczny eksperyment

Jeżeli lubicie bawić się farbami, bazgrać i kreślić abstrakcyjne rysunki to idealnie trafiliście. Wykorzystując różne techniki i przedmioty codziennego użytku, będziecie mogli stworzyć niepowtarzalne obrazki. Ci najmniejsi i zupełnie dorośli będą mogli dać upust natchnieniu i wykreować własne artystyczne wizje rzeczywistości. Przekonacie się, że za pomocą słomki czy taśmy malarskiej można stworzyć prawdziwe arcydzieła.

PIĄTKI | My się zimy nie boimy

Czy każda śnieżynka jest taka sama? Dlaczego śnieg jest biały? Co ma wspólnego sztuczny śnieg z pieluszką? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź na naszych warsztatach. Każdy uczestnik będzie miał okazję do zapoznania się z rodzajami płatków śniegu,  zaprojektowania własnej śnieżynki oraz do eksperymentowania z rozmaitymi typami sztucznego śniegu.

SOBOTY | Granie w zapamiętywanie

Masz problemy z zapamiętywaniem twarzy?  Kilka, kilkanaście sekund – tyle czasu ma zwykle świadek, by zapamiętać wygląd przestępcy. Co jest ważne? Cechy, czyli kształty: głowy, uszu, nosa, ust, oczu. Dodatki: kwiatek, szalik, czapka, kolczyk itp.  Aby osiągnąć dobrą  formę w zapamiętywaniu należy jednak poćwiczyć ćwiczyć. Na warsztacie pokażemy kilka sposobów jak stać się posiadaczem fenomenalnej pamięci. Spróbujemy określić granicę Twoich możliwości. Sprawdzimy ile cech twarzy uda Ci się zapamiętać. Warsztaty sprawią, że będziesz obserwować, rejestrować wydarzenia i twarze z dużo większą uwagą. Przyjemność ze wspólnego grania gwarantowana!

NIEDZIELE | Drugie życie słomki

Co można zrobić ze słomką po wypitym napoju? Wyrzucić?! Na pewno nie!  Proponowane zajęcia powstały w trosce o nasze środowisko. Wykorzystując ponownie materiały codziennego użytku, możemy dać im nowe życie, bawiąc się przy tym znakomicie. Będziecie mogli samodzielnie wykonać różnego typu edukacyjne zabawki oraz niekonwencjonalne ozdoby. Przyjdź! Zobacz! Zrób! Satysfakcja gwarantowana!

[fot. torun.pl]

Skip to content