Ferie w Muzeum Etnograficznym

Opublikowano: 8 stycznia 2019 r.
Kategorie: Inne

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej, 17.01.2019 (czwartek), 12.00


Dla odbiorców indywidualnych:
•    Bajeczne czwartki, 17.01. i 24.01., godz. 12.00
Spotkania z bajką ludową połączone z działaniami twórczymi dla dzieci w wieku 6-10 lat. Bilety: 3 zł /os., sprzedaż przed zajęciami.
•    Kociołek ze sztuką, piątek, 25.01., godz. 11.00-13.00
Warsztaty twórcze dla dzieci od lat 8. Zajęcia inspirowane muzyką i sztuką to propozycja dla młodych odbiorców, którzy chcą aktywnie spędzić ferie zimowe i artystycznie poeksperymentować. W czasie warsztatów stworzymy maski i narzędzia muzyczne używane dawniej na wsi przez kolędników.
Koszt udziału: 10 zł/2 h. (przedsprzedaż od 15 stycznia). Liczba miejsc ograniczona. Materiały do zajęć zapewnia organizator.

•    Etnoigraszki, niedziela, 20.01, godz. 12.00.
W niedzielne południe wspólnie zaśpiewamy ludowe kolędy i piosenki związane z trwającym okresem Bożego Narodzenia, zobaczymy, jak mogli wyglądać Trzej Królowie i inni zimowi goście. Czy można usłyszeć śnieg, albo zobaczyć wiatr? Jak smakuje zima? Będą przebieranki, tańce  i zabawy. Będziemy też muzykować – „huczeć i buczeć” oraz wybijać rytm własnoręcznie stworzonymi instrumentami kolędniczymi.Szczególnie zapraszamy Babcie i Dziadków w przededniu ich świąt. Prowadzenie:Marta Domachowska. Brak ograniczeń wiekowych. Pawilon wystawowy. Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł –rodzina (2+2) do nabycia w przedsprzedaży od wtorku 15 stycznia w kasie Muzeum oraz w dniu imprezy. Liczba miejsc ograniczona!

Dla grup zorganizowanych:
•    Gdzie koza chodzi…
Uczestnicy poznają tradycje ludowe okresu karnawału na przykładzie zwyczajów zapustnych na Kujawach i odtwarzają scenkę kolędniczą.
•    Gry i zabawy z izby i salonu
Uczestnicy poznają salonowe i wiejskie gry i zabawy naszych pradziadków.
•    Mama i ja
Zajęcia na wystawie Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść. Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała matczyna opieka nad dzieckiem dawniej na wsi, stworzą szmacianą laleczkę i nauczą się tradycyjnej kołysanki. Ile czasu miały mamy dla swoich dzieci? Dlaczego chciały, żeby szybko dorosły? I czym je obdarowywały?
Bilet: 5 zł/os. Jednorazowo grupa może liczyć do 25 os. Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie regulaminu zwiedzania wystaw i Parku Etnograficznego przez podopiecznych. Informacje i zapisy: Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.

Oferta specjalna na zamówienie dla szkół, grup studentów, a także rodzin, grup pracowniczych i prywatnych – rozgrywki w planszowe gry ekonomiczne w ramach współpracy z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie:
•    Oil City. Galicyjska gorączka czarnego złota
Dzięki tej grze – świetnie się bawiąc – można rozwinąć swoje kompetencje w zakresie biznesowego myślenia, kształtować postawę przedsiębiorczości, a także poznać mechanizmy powstawania nafciarskich fortun na polskich ziemiach na przełomie XIX i XX wieku. Liczba graczy: 9-30 os, wiek: 13+, czas rozgrywki: 90-120 minut. Opis gry: http://oc.mik.krakow.pl/o-grze/
•    Chłopska Szkoła Biznesu
Gra inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego tkackiego ośrodka andrychowskiego. Gra jest prostą symulacją działalności gospodarczej, w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę. Liczba graczy: 12–30, wiek: 12+, czas rozgrywki: 45–60 minut. Opis gry: http://csb.mik.krakow.pl/opis-gry/
Bilet: tylko 3 zł/os.! Rozgrywki należy zamawiać z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem (możliwe terminy popołudniowe): Dział Edukacji, tel.: 56 622 89 43, edukacja@etnomuzeum.pl.

Skip to content