Festiwal dla dzieci, jakiego w Toruniu nie było!

Opublikowano: 18 maja 2018 r.
Kategorie: Festiwale

Toruńska Agenda Kulturalna, Arena Toruń, 15 – 16.06.2018


Kolejka tyrolska, gry planszowe w gigantycznej skali, wyścigi mini samochodów, cyrkowe animacje, emocjonujące koncerty i spektakle czy rozwijające warsztaty, na których współtworzyć będzie można gigantycznego smoka, poznać tajniki gry na instrumentach lub barwne twarze kina – już 15 i 16 czerwca zapraszamy całe rodziny, a w szczególności dzieci – do Areny Toruń. Na kulturalnej mapie Torunia pojawi się nowy, fascynujący festiwal – Archipelag Zabawy. Zatem ahoj przygodo!

Tylko na dwa czerwco­we dni, kiedy to Słoń­ce i Księżyc ustawiają się wobec siebie w niespo­tykanej pozycji, na oceanie kalendarium kulturalnego, wyłania się zaginiony Archi­pelag. Łańcuch wysp, o którym krążą nie­stworzone legendy. Je­dynie przez ten krótki czas możliwe jest wy­ruszenie w zapierającą dech w piersiach przy­godę i dotarcie do miejsca pełnego zachwycających atrakcji – Archipelagu Zabawy!

Ostatnia edycja LuxFestu w Toruniu, na której pojawiły się dwie specjalne strefy – z warsztatami sportowymi i artystycznymi – pokazała, że na takim wydarzeniu doskonale mogą bawić się zarówno dorośli jak i dzieci. Widząc sukces tego typu inicjatyw stwierdziliśmy, że mało jest takich wydarzeń, poświęconych szczególnie rodzinom, czy właśnie najmłodszym. Archipelag Zabawy stara się wyjść temu naprzeciw – tłumaczy Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Archipelag Zabawy

 „Archipelag Zabawy. Toruński Festiwal dla Dzieci” przyjmie formułę dwudniowego wydarzenia wypełnionego atrakcjami. Przemyślany jest tak, aby po przekroczeniu drzwi Areny Toruń, na wszystkich najmłodszych czekała moc niecodziennych stanowisk, warsztatów i gier, która nie tylko byłyby okazją do doskonałej zabawy, ale także możliwością rozwoju. W ośmiu strefach tematycznych – wyspach archi­pelagu – rozlokowane zostanie kilkadziesiąt zaskakujących nie­spodzianek. Z pewnością nie zabraknie atrakcji sporto­wych, teatralnych, war­sztatów plastycznych, cyrkowych, naukowych czy zajęć poruszających tematy bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy.

Zdecydowanie na Archipelagu Zabawy nie będą nudzić się nawet dorośli. Wyspy, czyli strefy tematyczne, przemyślane są tak, aby każdy, niezależnie od wieku znalazł coś dla siebie. A z pewnością jest w czym wybierać, bo w tworzenie Archipelagu zaangażowały się największe toruńskie instytucje kulturalne, oddziały Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, a także najważniejsze kluby sportowe w Toruniu – podkreśla Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Szczegółowy opis atrakcji, a także więcej informacji o Archipelagu Zabawy już wkrótce na stronie www.tak.torun.pl a także www.archipelagzabawy.pl

 

Archipelag Zabawy odbędzie się w dniach 15 – 16 czerwca 2018 roku.

Wstęp na teren festiwalu wolny!

***

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.


fot. materiały organizatora

Skip to content