Festiwal pod Gwiazdami – Tribute to Aretha Franklin

Opublikowano: 4 czerwca 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 22.06.2019 (sobota), godz. 20:45


Back to Aretha Franklin, to muzyczny powrót do pełnych wyrazistości i mocy dźwięków niekwestionowanej królowej soulu w wykonaniu znakomitej wokalistki Anny Grzelak i jej zespołu. Koncert ten zapoczątkuje letni cykl wydarzeń w ramach Festiwalu Pod Gwiazdami.

Aretha Franklin – nieziemska wokalistka i twórczyni słynnych utworów soulowych i  blusowych, popularnych i kochanych na całym świecie, jeszcze raz powróci do serc widzów. Artystka największy rozkwit swojej kariery przeżyła w latach 60. i 70. To wtedy ukazały się największe jej przeboje, jak: „Think”,  „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman” czy „I Say A Little Prayer”, które do teraz są bardzo chętnie słuchane przez rzeszę miłośników dobrej muzyki soulowej.

Z arcytrudnymi partiami solowymi Arethy Franklin zmierzy się uzdolniona wokalistka jazzowa, Anna Grzalak, która już nie raz zaskakiwała swoim talentem na licznych koncertach, czy konkursach ogólnopolskich. W czasie koncertu towarzyszyć jej będą uzdolnieni muzycy, współpracujący ze znanymi artystami m.in.: Krzysztofem Herdzinem, Grzegorzem Hyżym, Justyną Steczkowską czy Anną Dąbrowską. Całość dopełni pełen energii chórek, bez którego nie do wyobrażenia byłaby muzyka Arethy.

——————————————-
Wystąpią:
•    Anna Grzelak – wokal solowy
•    Adam Lemańczyk – instrumenty klawiszowe
•    Jakub Kowalczyk – gitary: akustyczna i elektryczna
•    Filip Dzierżawski – gitara basowa
•    Mateusz Krawczyk – perkusja
•    Emilia Hamernik – chórek
•    Alicja Kuszowska – chórek
——————————————-
Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego
——————————————-

Skip to content