Festiwal Teatrów Ulicznych spektakle „Księga dżungli” i „Józef i Maria”

Opublikowano: 30 sierpnia 2018 r.
Kategorie: Spektakle

Fosa Zamkowa, 01.09.2018 (sobota) i 02.09.2018 (niedziela), godz. 20.00


Nowa odsłona klasycznej opowieści oraz refleksyjny spektakl o samotności we współczesnym świecie – kolejne wyjątkowe widowiska w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych to propozycje zarówno dla tych młodszych, jak i tych starszych widzów. Już w sobotę 1 września 2018 roku, o godz. 20.00 w Fosie Zamkowej Teatr Baj Pomorski zaprezentuje spektakl „Księga Dżungli”, a dzień później, w niedzielę 2 września 2018 r., również o godzinie 20.00 w tym samym miejscu, zobaczyć będzie można poruszający spektakl „Józef i Maria”.

Doskonałą propozycją dla najmłodszych widzów będzie sobotni teatr na poduchach w Fosie Zamkowej. Spektakl „Księga dżungli”, który odbędzie się 1 września o godz. 20.00 to klasyczne opowiadania ze zbioru Księga Dżungli R. Kiplinga, które ułożone zostały w wartką historię chłopca wychowanego przez wilki. W spektaklu w wykonaniu Teatru Baj Pomorski, krok po kroku przedzieramy się przez najgłębsze zakątki tropikalnej puszczy, poznając w niej prawa, zwyczaje, tajemnice i sekrety.

Dzień później, 2 września, w niedzielę o godz. 20.00, w Fosie Zamkowej coś natomiast dla trochę starszych widzów. „Józef i Maria” to spektakl z fascynującymi kreacjami Teresy Stępień-Nowickiej i Pawła Tchórzelskiego. To zarazem ciekawa interpretacja dzieła Petera Turriniego o tym samym tytule. Dwoje obcych ludzi, sprzątaczka i stróż nocny, spotyka się w pustym centrum handlowym zamkniętym na czas Bożego Narodzenia. O czym rozmawiają? Co ich w życiu rozczarowało, co okazało się złudną nadzieją? Spektakl to poruszająca opowieść o samotności oraz gorzki wyrzut wobec kapitalistycznego świata, w którym nie dla wszystkich znajdzie się miejsce. Wszystko w nietypowej, plenerowej odsłonie w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

FTU 2018 — "Księga Dżungli" oraz "Józef i Maria"

Skip to content