Festiwalu Teatrów Ulicznych – „Kobieta też człowiek” i „ Szczęście”

Opublikowano: 9 września 2018 r.
Kategorie: Festiwale

Rynek Nowomiejski, 14.09.2018 (sobota), godz. 16.00 i 17.00 15.09.2018 (niedziela)n godz. 14.00


Jeszcze nie tak dawno lato w Toruniu rozpoczęło się doskonałymi teatralnymi widowiskami, takimi, jak premierowe „Telephone Love Party” czy niezapomniane „Cafe Eurøpa”, a już powoli trzeba je żegnać i wracać do codziennych obowiązków. Dla tych wszystkich, którzy chcieliby oderwać się jeszcze od wrześniowej monotonii, idealnym rozwiązaniem będą ostatnie spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych – „Kobieta też człowiek” i „ Szczęście”, które z dużą dozą humoru już 15 i 16 września zakończą tegoroczną edycję festiwalu.

Ostatni weekend w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych z pewnością pełen będzie humoru i dobrej zabawy. Już 15 września (sobota) 2018 r. na Rynku Nowomiejskim, Scena Kabaretowa Seniora, na dwóch spektaklach, o godz. 16.00 i 17.00, pokaże oryginalne widowisko pt. „Kobieta też człowiek”. Przedstawienie w zabawny sposób pokaże relacje męsko damskie i starania kobiet o zdobycie praw wyborczych, co miało miejsce w 1918 roku. Do scenariusza wykorzystano teksty znanych pisarzy takich jak: Gustaw Flaubert, Jane Austen, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Alice Munro, Stanisław Mrożek, Maria Rodziewiczówna, Margaret Atwood, Helen Filding, Simone de Beauvoir, Lucy Maud Montgomery, Charlotte Brontë, Margaret Mitchell. Teksty będą wzmocnione muzyką i ruchem grupy seniorów. Artyści chcą na chwilę zatrzymać przechodniów by ich zabawić i jednocześnie zmusić do refleksji nad zmieniająca się ciągle rolą kobiety w społeczeństwie. Spektakl „Kobieta też człowiek” realizowany jest w ramach projektu prowadzonego przez Fundację Pro Theatro.

Dzień później, 16 września (niedziela) 2018 r. o godz. 14.00 na Rynku Staromiejskim Warsztaty terapii zajęciowej „Bratanki” Fundacji im. Brata Alberta w Toruniu zaprezentują nastrojony pozytywną energią spektakl pt. „Szczęście”. Czym jest szczęście? Gdzie go szukać? Na te pytania odpowiada historia pewnej królewskiej rodziny, w której rozkapryszona królewna nie zaznawszy nigdy nieszczęścia nie potrafi dostrzec w swoim życiu szczęścia. Będzie to ostatni spektakl, jakże szczęśliwego i pełnej pozytywnych emocji, tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Skip to content