Filmowe wspomnienie 11. Bella Skyway Festival!

Opublikowano: 7 listopada 2019 r.
Kategorie: Artykuły Festiwale

20 świetlnych atrakcji, ponad 400 000 widzów, 6 dni niezapomnianych wrażeń. Choć od najbardziej magicznego wydarzenia w województwie kujawsko-pomorskim minęły już ponad 2 miesiące, warto przypomnieć sobie jak prezentuje się 11. edycja Bella Skyway Festival w Toruniu – tym razem w filmowej odsłonie.

Bella Skyway Festival już od ponad dekady sprawia, że urokliwa architektura toruńskiego Zespołu Staromiejskiego nabiera nowego blasku. To doskonała okazja i zarazem wyzwanie dla amatorów fotografii i wideo, aby uchwycić to, co nietypowe, niecodzienne i magiczne. Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku oglądać można wiele wspaniałych zdjęć i filmów – czego przykładem mogą być chociażby zdjęcia Adama Brzozy – fotografa National Geographic.

Oficjalna fotorelacja z 11. Bella Skyway Festival w Toruniu.

W dniach 20 – 25 sierpnia zaprezentowano łącznie 12 świetlnych instalacji i 8 projekcji multimedialnych, które w zaskakujący sposób interpretowały motyw przewodni, jakbym była „Różnorodność miejsca”. Wśród artystów znaleźli się twórcy z przeróżnych zakątków świata – począwszy od Francji, przez Litwę czy Finlandię, a skończywszy na Singapurze.Wśród zaprezentowanych instalacji tłumy odwiedziły bodaj najbardziej kompleksową instalację w historii Bella Skyway Festival – „Chinatown”. Kilkusetmetrowa chińska ulica, pełna lampionów i fontann to dzieło polskiej grupy Waterconcept. Instalacja wzbogacona została o barwny mapping 3D autorstwa Art4Media. Równie wielkie wrażenie zrobiła kopuła projekcyjna autorstwa Polidomes International z pokazem „Devotion” w wykonaniu Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Nie mniej ciekawe okazały się mniejsze instalacje takie jak „Quietly Speaking Colors” autorstwa Litwinki Kotryny Calkaite czy „Rainbow Connection” Yun z Singapuru. Wymieniać można by więcej!

Wszystkie instalacje prezentuje także festiwalowa relacja. Autorem filmu jest Partner Filmowy festiwalu, czyli Proxymedia Films. Przypomnijmy sobie jeszcze raz 11. Bella Skyway Festival!

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, PGE Toruń, Color SC, Mionetto, Specjal, Trops oraz ATT Audiotechnika.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Skip to content