Fortepian solo według Szczepanika

Opublikowano: 1 kwietnia 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dwór Artusa, 29.04.2018, g. 18:00


Niezwykłe utwory na fortepian w nurcie modern classic to propozycja Dworu Artusa na końcówkę kwietnia. Już 29 kwietnia w Dworze Artusa swoje niezwykle emocjonalne i refleksyjne utwory zagra Wojtek Szczepanik. To z pewnością będzie swoista uczta dla zmysłów!

Wojtek Szczepanik to twórca należący nurtu „modern classic”, czyli współczesnej klasyki, która na całym świecie przeżywa ostatnio istny renesans. Tacy artyści jak Nils Frahm, Ólafur Arnalds czy Lubomyr Melnyk oczarowują publiczność swoją niezwykłą wrażliwością, którą przekazują, wykorzystując często bardzo proste, minimalistyczne instrumentarium.

Instrumentami Wojtka są ręce i czarno-białe klawisze fortepianu. Tyle wystarczy, aby muzyka napełniła odbiorców pozytywną energią, a jednocześnie przekazała im unikatowe emocje. Każdy z utworów opowiada inną historię przez wpadające w ucho melodie i niebanalne aranże. Wplatane pomiędzy frazami improwizacje nadają muzyce naturalności, rozpinając ją na skali przeróżnych doznań. To dzięki improwizacjom muzyk, a razem z nim publiczność, może całkowicie zapomnieć o otaczającym go świecie i przenieść się w przestrzeń nieskrępowanej wyobraźni.

Artysta w Dworze Artusa zaprezentuje autorskie utwory pochodzące m.in. z płyty Instynkt, która nawiązuję do natury, co zostało podkreślone poprzez sposób nagrania dźwięku w zabytkowej, drewnianej kaplicy w Palczewie. Będzie to muzyczna uczta pełna refleksyjno-relaksujących dźwięków, poezji którą piszą palce i czarno-białe klawisze. Po prostu idealne rozpoczęcie „długoweekendowego” wieczoru.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content