Gypsy Balkan Folk – Siostry Matkowskie

Opublikowano: 24 stycznia 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dwór Artusa, 09.02.2018 (piątek) godz. 19:00


Gypsy Balkan Folk to koncert prezentujący muzykę trzech kultur. Będzie to wieczór pełen cygańskiej pasji, bałkańskiej energii i słowiańskiej duszy. Przewodniczkami po świecie pełnym namiętności, żywiołowości skąpanej w melancholii i zadumie będą wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzyki etnicznej: Siostry Matkowskie.

Justyna i Magdalena od dzieciństwa obcują z muzyką. Są laureatkami licznych konkursów, przeglądów oraz festiwali piosenki. Od 2014 roku współpracują z Michałem Półtorakiem – wirtuozem skrzypiec z „Piwnicy Pod Baranami”, który odpowiada za kierownictwo muzyczne projektów muzycznych prezentowanych przez Artystki.

W 2016 roku nakładem wytwórni Sony Music Entertainment ukazała się debiutancka płyta Sióstr Matkowskich zatytułowana Lela Pala Tute. W tym samym roku wystąpiły na jednej scenie z duetem Kayah&Bregović. Prywatnie Siostry są absolwentkami Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Ponadto ukończyły podyplomowe studia romologiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Wystąpią:

  • Justyna Matkowska – śpiew
  • Magdalena Matkowska – śpiew
  • Michał Półtorak – skrzypce
  • Jakub Mietła – akordeon
  • Piotr Górka – kontrabas

[fot. materiały organizatora]

Skip to content