Halo, Teatr?

Opublikowano: 26 lutego 2018 r.
Kategorie: Wystawy

Teatr im. Wilama Horzycy, 27.03.2018, g. 19:30


Czy ciekawiło was kiedyś, co kryje się w zakamarkach teatru? Nietypowa wystawa zdjęć Wojtka Szabelskiego postara się zdradzić te tajemnice! To niezwykły zapis eksploracji teatru wykonany… telefonem komórkowym. Werniaż już 27 marca o g. 19:30 w Kawiarni Wejściówka!

Fascynująca w teatrze jest jego ulotność. Idąc drugi raz na ten sam spektakl, oglądamy coś znajomego, ale jednak niepowtarzalnego. Właśnie ta niepowtarzalność i bezpośredni kontakt, są jednymi z czynników, które decydują o niezwykłej więzi powstającej pomiędzy sceną a widownią. Ulotność teatru bywa jednak też bolesna. Naszym sprzymierzeńcem w nierównej walce z czasem jest jednak fotografia.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy na wernisaż fotografii Wojtka Szabelskiego. Wystawa HALO TEATR jest zapisem fascynującej foto eksploracji teatru za pomocą telefonu komórkowego. Dzięki czujnemu oku fotografa zaglądamy w zakamarki teatru i podglądamy jego tajemnice. Za pośrednictwem fotografii doświadczamy zjawiska performatywnosci przestrzeni. Powstaje ona bowiem w wyniku interakcji z ludźmi,  przedmiotami i światłem. Materiał wybrany przez fotografa budzi wyobraźnię odbiorcy i inspiruje do nadawania teatralnym przestrzeniom własnych znaczeń.   

Wernisaż wystawy HALO TEATR

Kawiarnia Wejściówka

27 marca (wtorek), godz. 19.30

Wstęp wolny

 

Wojtek Szabelski

artysta fotografik i fotoreporter w jednej osobie.

Z powodzeniem biega i dokumentuje od ponad 20 lat wydarzenia z każdej dziedziny życia,

które trafiają potem na łamy gazet, by chwilę potem w ciszy teatru fotografować sztukę.

Jedno nie przeszkadza drugiemu, zwłaszcza, że fotografia jest dla niego sposobem na życie.

Na co dzień związał się z Toruniem, ale bywa wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych takich jak

Grand Press Photo, Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej, Newsreportaż ,World Sport Photo Contest czy Konkursu Fotografii Teatralnej. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych. Od 10 lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF.

Propaguje i uczy fotografii, prowadzi galerię fotograficzną w kawiarni artystycznej

„WEJśCIóWKA” w budynku … Teatru Horzycy w Toruniu.

Skip to content