Hanna Banaszak – Recital

Opublikowano: 26 lutego 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Aula UMK, 12.05.2019 (niedziela), godz. 19.00


GlobalArt zaczyna nowy sezon kulturalny od koncertu wyjątkowej artystki – nie tylko utalentowanej wokalistki, ale i poetki, fotografki, producentki – Hanny Banaszak!

Swoją artystyczną drogę rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Od początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy: Jerzy Wasowski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora i Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz.

Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców: Jerzym Satanowskim, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Januszem Stroblem czy Zbigniewem Preisnerem. To artystka utytułowana i wielokrotnie nagradzana (medal Gloria Artis, statuetki: Wiktora, Kreatora, Bursztynowego Słowika i Prometeusza, Honorowy Złoty Mikrofon Polskiego Radia za dotychczasowy dorobek, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i wiele innych).

„Każdy recital Hani Banaszak to wydarzenie muzyczno-poetyckie i metafizyczne. To artystka charyzmatyczna, z niesamowitym wachlarzem możliwości i ponadczasową klasą. Z niewiarygodnym wdziękiem i szacunkiem interpretuje największych polskich tekściarzy. Obcując z nią na koncercie, odkrywamy Hannę Banaszak kolorową, odważną, nowatorską, niedefiniowalną. Spotykamy muzyka, wokalistkę – barda, tekściarkę – poetkę i kompozytorkę pięknego Człowieka” – Anna Sroka, aktorka, pieśniarka.

Bilety tutaj ??https://ticketglobalart.com/pl/hanna-banaszak-recital-e1406.html

Skip to content