III Toruńska Noc Muzealna

Opublikowano: 25 czerwca 2018 r.
Kategorie: Wystawy

Muzeum Okręgowe w Toruniu, Rynek Staromiejski 1, 07.09.2018 (piątek) godz. 18:00-22.00


Zapraszamy na III Toruńską Noc Muzealną (8 września, w godzinach 18:00-22:00), zorganizowaną z okazji 26. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem: „Niepodległa dla wszystkich”. Tematem tym chcielibyśmy przypomnieć społeczeństwu historię odzyskania niepodległości. Poprzez obchody Europejskich Dni Dziedzictwa chcemy nauczyć Polaków odczytywania w zabytkach – niemych świadkach historii – dziejów tych ludzi i ich spuścizny, uzmysłowić jak wiele obiektów ma związek z procesem odzyskiwania wolności i suwerenności.

Rok 2018 to również Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. Jego obchody będą okazją do podkreślenia znaczenia kultury europejskiej i przypomnienia o wspólnych wartościach.

Chcemy zatem, aby wydarzenia III Nocy w Muzeum Okręgowym w Toruniu nawiązywały do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego też powodu bezpłatnie udostępnione zostaną następujące oddziały: Ratusz Staromiejski z wieżą oraz Muzeum Historii Torunia. Na przybyłych gości oczekiwać będą kuratorzy wystaw, konserwatorzy i edukatorzy oprowadzający po ekspozycjach i przybliżający różnorodne zagadnienia z dziedziny historii, archeologii, historii stuki, muzealnictwa i konserwatorstwa. Przygotowane zostaną również materiały edukacyjne zachęcającego do aktywnego zwiedzania wystaw.

Skip to content