,,Innym razem” – przedstawienie w ramach stypendium

Opublikowano: 19 stycznia 2018 r.
Kategorie: Spektakle

Teatr Baj Pomorski, 30.01., 31.01. 2018, g. 18:00


Dwójka młodych aktorów, kameralna, mała scena Baju Pomorskiego i sztuka doceniona stypendium artystycznym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – to wszystko czeka widzów już 30 i 31 stycznia o godzinie 18:00.

Innym razem

            Innym razem to historia jednego krótkiego spotkania. Zdarzenia. Nowela teatralna. Dwójka młodych ludzi. Ona i On. Przypadkowe spotkanie na klubowej „ przebieranej imprezie”, na której oboje nie czują się zbyt dobrze. Zastają się w dość przyziemnej sytuacji, jednak ich osobowości nie pozwalają im nie odbyć obopólnej podróży w fantazje na swój  temat… Chociaż w realnym świecie nic nie stałoby na przeszkodzie, aby poznali się lepiej, to lęk przed ryzykiem zagłębiania się w relację nasuwa im szereg zwątpień i zahamowań.

            Twórcy spektaklu próbują zapytać siebie i widzów: dlaczego czasem boimy się zainwestować swoje uczucia w bliższa relację? Jakie obawy i stereotypy nami władają? Czy pomimo tego, że bycie „ samemu dla siebie” jest bezpieczne, czujemy się tak naprawdę szczęśliwi? Czy potrzeba podzielenia się swoim życiem z drugą osobą, znalezienie zrozumienia nie jest organiczną potrzebą człowieka?

            Innym Razem to tekst napisany przez Rafała Pietrzaka, zainspirowany motywami ze sztuki autorstwa Michała Walczaka Pierwszy raz. Na scenie zobaczymy dwójkę młodych aktorów: Paulę Czarnecką i Rafała Pietrzaka. Spektakl zrealizowany został dzięki stypendium artystycznemu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznanemu inowrocławianinowi Rafałowi Pietrzakowi. Młodzi twórcy zostali przyjęci pod dach toruńskiego teatru ,,Baj Pomorski’’, dzięki uprzejmości którego mogli przygotować tam przedstawienie i wystawić jego premierę.

 

Paula Czarnecka

Białostoczanka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Obecnie wykładowca na tejże uczelni. W przeszłości m.in. aktorka teatru Wierszalin w Supraślu (Bóg Niżyński, Golem, Wierszalin. Reportaż o końcu świata, Złoty deszcz – wszystkie reż. Piotr Tomaszuk), Teatru Latarnia z Białegostoku (Merylin Mongoł reż. Mateusz Tymura), Teatru Klepisko w Skowieszynku (Stypa, Władcy). Reżyserka spektaklu Jak to niegrzecznym bywa źle Towarzystwa StukPukSztuka w Rzeszowie oraz Pan Stary i Czary na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

 

Rafał Pietrzak

Inowrocławianin, student piątego roku Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Współpracował z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (Exodus.2.0 reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur), Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (Hamlet reż. Piotr Waligórski), Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (Ojcowie reż. Marcin Wierzchowski), Teatrem Latarnia (Władcy reż. Mateusz Tymura), Teatrem Papahema (Makbett opieka reż. Mateusz Przyłęcki) oraz Teatrem Alatyr (Rokcy Babloa reż. Jakub Kasprzak) Autor tekstów piosenek do spektaklu Piosenki po przejściach Fundacji Element Kultury. Współtwórca scenariusza do spektaklu Saluton al la Kosmo Kolektywu Supernova i Fundacji Uniwersyteckiej w Białymstoku. Reżyser filmu Eleos. Twoja historia, tworzonego z podopiecznymi Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia „Eleos” w Białymstoku.

 

Twórcy spektaklu:

Aktorzy: Paula Czarnecka, Rafał Pietrzak

Tekst: Rafał Pietrzak

Reżyseria: Paula Czarnecka, Rafał Pietrzak

Muzyka: Maria Kępisty

Konsultacje scenograficzne: Sylwia Maciejewska

Kostiumy: Katarzyna Kapuścińska

 

Pokazy: 30, 31 stycznia (godz. 18.00) na małej scenie Teatru ,,Baj Pomorski”

Skip to content