Dom Muz

Instytucja kultury: Muzyka Plastyka

Działalność Domu Muz prowadzona jest w budynku głównym przy ul. Podmurnej 1/3 oraz w filiach przy ul. Poznańskiej 52 i ul. Okólnej 169. Do zakresu działalności instytucji należy inicjowanie wspieranie działalności kulturalnej sprzyjającej kreowaniu postaw twórczych oraz powstawaniu różnorodnych form i przejawów aktywności twórczej, a tym samym zaspokajanie potrzeb i aspiracji kulturalnych mieszkańców Torunia. Dom Muz jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu „Harmonica Bridge”.

W Domu Muz realizowane są wystawy, odbywają się wernisaże, koncerty, spektakle, pokazy, spotkanie, wykłady, warsztaty, próby zespołów muzycznych, itp. Działalność placówki adresowana jest do młodzieży licealnej i studenckiej oraz tzw. młodej inteligencji, ale chętnie odwiedzana jest także przez dojrzałych uczestników życia kulturalnego. Sala widowiskowa Domu Muz może pomieścić 80 osób.

Dom Muz (Filia na Podgórzu)

Filia Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 mieści się w budynku dawnego Dzielnicowego Domu Kultury Podgórz. W wyniku trwających wiele lat polemiki i dyskusji na temat potrzeb życia kulturalnego w odległych dzielnicach miasta Torunia, w 1953 podjęto budowę biblioteki dzielnicowej przy ul. Poznańskiej. Mimo wielu przeszkód i trudności budowę nowego obiektu doprowadzono do końca.  15 grudnia 1957 roku nastąpiło otwarcie, a całej placówce nadano nazwę Dzielnicowy Dom Kultury. Znalazły się tu filie biblioteczne dla dzieci i dorosłych, a pozostałą część przeznaczano także na działalność kulturalno – oświatową. Odtąd służy mieszkańcom lewobrzeżnego Torunia, głównie Podgórza.

  • ul. Poznańska 52, 87-100 Toruń

Dom Muz (Filia na Rudaku)

Działalność tej placówki adresowana jest do szerokiego grona odbiorców – przede wszystkim jednak do dzieci i młodzieży. Odbywają się tutaj stałe zajęcia: plastyczne, teatralne, sztuki użytkowej oraz nauka gry na gitarze. Wszystko w miłej i przyjaznej atmosferze, którą tworzą pracownicy, nasi wolontariusze, a przed wszystkim dzieci i młodzież.

  • ul. Okólna 169, 87-100 Toruń
Wczytuję mapę...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń

Minione wydarzenia

11 sty
9 sty
Czwartkowe spotkania ze sztuką
16:30–18:00 Fantastyczny Dom Kultury w Toruniu
30 lis
Celtic Tree — Toruń 2019
18:00 Dom Muz na Starym Mieście
Skip to content