IX edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Opublikowano: 4 lipca 2018 r.
Kategorie: Inne

CKK Jordanki w Toruniu, 19-21.07.2018 (czwartek), godzina 19:00


Legendarny musical „Jesus Christ Superstar” w wykonaniu aktorów Teatru „Rampa”, prezentacje wokalne artystycznej młodzieży podczas Przeglądu Konkursowego, recital niezwykłej osobowości scenicznej Izabeli Szafrańskiej oraz Koncert Galowy gwiazd polskiej sceny teatralno-muzycznej – to wydarzenia IX edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, która odbędzie się w Toruniu w dniach 19-21 lipca 2018 r.

Tegoroczny Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej rozpocznie się 19 lipca 2018 r. o godzinie 19:00 w CKK Jordanki, występem warszawskiego Teatru Rampa, który zaprezentuje musical „Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a w inscenizacji Jakuba Wociala (który wciela się w postać Jezusa) i Santiago Bello (choreografia). To niezwykła i rewolucyjna wersja Ewangelii w formie rockowej opowieści, w której postać Chrystusa została wykreowana na pierwszego w dziejach idola. Ta zjawiskowa rock opera wykonana zostanie w nadzwyczaj poruszający, a zarazem nowoczesny sposób. W obsadzie zobaczymy m.in. Jakuba Wociala w roli Jezusa, Sebastiana Machalskiego w roli Judasza czy Natalię Piotrowską w roli Marii Magdaleny.

Bilety w cenie 80 zł na sektory I, II, III oraz 60 zł na sektory IV, V, VI można nabyć przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

Drugiego dnia Festiwalu, 20 lipca 2018 r. w godzinach 14.00 – 19.00 w Sali Kameralnej CKK Jordanki odbędzie się Przegląd Konkursowy, na którym zaprezentują się młodzi wokaliści, aktorzy, studenci szkół artystycznych, uczestnicy konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, a także laureaci ogólnopolskich przeglądów piosenki. Oceniać ich będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.

Piątkowy wieczór, 20 lipca 2018 r. od godziny 20:30 w CKK Jordanki w Sali Kametalnej, należał będzie natomiast do niezwykłej wokalistki, Izabeli Szafrańskiej, laureatki siódmej edycji Przeglądu Konkursowego i liderki zespołu El Saffron, który znalazł się w finale 6. Edycji „Must Be The Music”. Recital „Śpiewnik filmowy” będzie niezwykłym popisem artystki obdarzonej wyjątkową barwą głosu, łączącą w sobie dojrzałość z subtelną szlachetnością. Artystyczny rodowód Szafrańskiej to niezwykły kolaż wielokulturowej muzyki pogranicza splecionej z muzyką sefardyjską – połączenia muzyki żydowskiej i hiszpańskiego flamenco. Na scenie usłyszymy utwory z nurtu piosenki literackiej i filmowej w oryginalnych i niepowtarzalnych interpretacjach. Artystce towarzyszyć będzie Przemysław Zalewski, absolwent UM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, utalentowany i doświadczony pianista. Bilety w cenie 20 zł do kupienia przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 

W sobotę, 21 lipca 2018 r. o godzinie 20.00 w CKK Jordanki odbędzie się Koncert Galowy, podczas którego usłyszymy piosenki filmowe i musicalowe w wykonaniu wyróżniających się talentem wokalnym aktorów polskiej sceny teatralnej i filmowej.

Na festiwalowej scenie w roli prowadzących Koncert zaprezentują się Kacper Kuszewski, znany aktor serialowy, były wokalista zespołu „Leszcze”, a obecnie juror w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz Magdalena Grąziowska, aktorka Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, wcześniej związana ze scenami krakowskimi: „Bagatelą”, Narodowym Teatrem Starym im. H. Modrzejewskiej oraz Teatrem Nowym, odtwórczyni jednej z głównych ról w komedii Juliusza Machulskiego „Ambassada”. Na koncercie usłyszymy również Agatę Bykowską, czołową aktorkę Teatru Wybrzeże w Gdańsku, aktualnie w obsadzie serialu „Korona Królów” (Litwinka Gabija), Karolinę Micor wyjątkowo utalentowaną laureatkę jednej ogólnopolskich poprzednich edycji Festiwalu, Emose Uhunmwangho, obdarzoną niezwykłym głosem aktorkę Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz Michalinę Łabacz, jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia, która na ekranie debiutowała główną rolą w filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. 

Podczas Gali nie tylko zaśpiewa ale i zatańczy popularna para aktorów warszawskich Emilia Komarnicka-Klynstra (aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie, znana z „Na dobre i na złe”) oraz Redbad Klynstra-Komarnicki (aktor pochodzenia holendersko-fryzyjskiego, związany z Nowym Teatrem w Warszawie, znany z roli w filmie „Smoleńsk”), oraz wystąpi Jakub Wocial ceniony aktor musicalowy, wybitny wokalista, skuteczny producent oraz obiecujący reżyser, na co dzień szef sceny muzycznej Teatru „Rampa”. Nie zabraknie też laureatów tegorocznego Przeglądu Konkursowego.

Wykonawcom towarzyszyć będzie po raz pierwszy Łódzka Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ, kierowana przez profesora Łukasza Błaszczyka, pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz zespół instrumentalny Piotra Dąbrowskiego.

Bilety w cenie 40 zł nabyć można przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 

Program Festiwalu i ceny biletów

 Otwarcie Festiwalu: Jesus Christ Superstar

19.07.2018, g. 19:00, CKK Jordanki

To niezwykła i rewolucyjna wersja Ewangelii w formie rockowej opowieści, w której postać Chrystusa została wykreowana na pierwszego w dziejach idola.

– 80 zł – sektory I, II, III

– 60 zł – sektory IV, V, VI

Bilety na wydarzenie do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 

Przegląd konkursowy

20.07.2018, g. 14:00 – 19:00, CKK Jordanki (Sala Kameralna)

Występy młodych wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych w formie konkursowej. Oceniać będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.

– Wstęp wolny

 

„Śpiewnik filmowy” . Recital Izabeli Szafrańskiej

20.07.2018, g. 20:30, CKK Jordanki (Sala Kameralna)

Zjawiskowy popis artystki obdarzonej wyjątkową barwą głosu, łączącą w sobie dojrzałość z subtelną szlachetnością. Na scenie usłyszymy utwory z nurtu piosenki literackiej i filmowej w oryginalnych i niepowtarzalnych interpretacjach.

– 20 zł

Bilety na wydarzenie do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 

Koncert Galowy

21.07.2018, g. 20:00, CKK Jordanki

Wystąpią m. in.: Kacper Kuszewski, Magdalena Grąziowska, Agata Bykowska, Karolina Micior, Emose Uhumwangho, Michalina Łabacz, Emilia Komarnicka-Klynsta, Rahbad Klynstra-Komarnicki, Jakub Wocial.

– 40 zł

Bilety na wydarzenie do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 ***

Więcej informacji o IX Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej na stronie: www.tak.torun.pl lub www.piosenkafilmowa.pl

***

IX edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędzie się w dniach 19–21 lipca 2018 roku.


Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Skip to content