Jacka Kaczmarskiego „Mój Zodiak” – Mateusz Nagórski

Opublikowano: 23 marca 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dwór Artusa, 13.04.2018, g. 19:00

Recital Mój Zodiak to najnowszy program koncertowy Mateusza Nagórskiego, który ukaże się wkrótce na jego nowej płycie. To już drugi projekt artysty poświęconym wierszom Jacka Kaczmarskiego, do których poeta nie napisał muzyki. Recital w Dworze Artusa już 13 kwietnia o godz. 19:00!

Poezja Jacka Kaczmarskiego jest opowieścią o złożoności natury ludzkiej i wpisanym w nią współistnieniu przeciwieństw: ogólnie pojętego dobra i zła, chęci do działania i bezczynności, zdolności do szlachetności i jednoczesnej fascynacji wynaturzeniem. Program Mój Zodiak to dwanaście portretów ludzkich cech, napisanych według skojarzeń zodiakalnych. Zatem każdy odnajdzie w nich siebie.

Mateusz Nagórski to nie tylko wokalista, ale także gitarzysta i kompozytor. Wykonawca piosenek Jacka Kaczmarskiego i autor muzyki do wierszy poety. Na jego pierwszym albumie Skruchy i erotyki dla Ewy, znalazło się kilkanaście utworów Kaczmarskiego, dla których klamrą tematyczną był motyw biblijnych pierwszych ludzi. Mateusz zawsze był doskonale odbierany przez publiczność i jego koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem. Przez wielu jest uważany za jednego z najlepszych wykonawców piosenek Barda Solidarności.

W trakcie toruńskiego koncertu Mateuszowi będzie towarzyszył Miłosz Wośko – kompozytor, pianista, aranżer, producent muzyczny. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach – specjalność kompozycja i aranżacja – oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina

[fot. materiały organizatora]

Skip to content