Jimi Hendrix symfonicznie

Opublikowano: 23 października 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, 29.11.2019 (piątek), godz. 19.00


Toruńska Orkiestra Symfoniczna i pomysłodawca projektu Leszek Cichoński  zapraszają na niezwykły koncert, podczas którego znane przeboje Jimiego Hendriksa zabrzmią w zupełnie nowych aranżacjach.
Wystąpią:
Leszek Cichoński – gitara
Jorgos Skolias – wokal
Łukasz Łyczkowski – wokal
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Jerzy Kosek – dyrygent

Wielu artystów przearanżowało swego czasu swój dorobek na nowe dzieła, zagrane z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Zrobili tak miedzy innymi królowie muzyki ciężkiej – zespół Metallica, zmysłowy Sting, czy, na rodzimym podwórku, Coma, Lady Pank i Perfect. Brzmienie dobrze znanych utworów wzbogacone za sprawą klasycznych instrumentów smyczkowych i dętych, zyskuje wtedy zupełnie nową jakość.
Jimi Hendrix – gitarzysta wirtuoz, którego geniusz i sceniczna charyzma na zawsze wyrobiły mu miejsce w panteonie rocka, za życia nie zagrał swojej muzyki z orkiestra symfoniczną. Leszek Cichoński – gitarzysta, animator kultury, główny pomysłodawca Thanks Jimi Festival i akcji bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu – wraz z absolwentami wrocławskiej Akademii Muzycznej Marleną Mruz i Jakubem Zwaryczem z grupy Scoreart opracował i zaaranżował zaskakujące brzmieniem, formą i pulsem, oryginalne orkiestracje. Ten projekt to próba stworzenia nowej jakości wiecznie żywych utworów mistrza gitary.
Pierwszy koncert w październiku 2016 roku, wyprzedany już na parę dni przed koncertem, zgromadził w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu ponad tysięczną publiczność. Koncert ten został zarejestrowany i ukaże się na płycie jesienią 2019 roku.
Najbardziej znane hity, takie jak Foxy Lady, Voodoo Child, czy Hey Joe w zupełnie nowym, wzbogaconym brzmieniu, można będzie usłyszeć podczas koncertu Jimi Hendrix Symfonicznie w wykonaniu Jorgosa Skoliasa (wokal), Łukasza Łyczkowskiego (wokal, finalista Voice of Poland) oraz autora projektu Leszka Cichońskiego, który zaśpiewa i zagra na gitarze. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Jerzy Kosek.

Bilety do nabycia w Kasie CKK Jordanki czynnej od wtorku do soboty w godz. 13:00 – 19:00 oraz na stronie https://tos.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/261033/ref/b24_tos/lang

Pozostałe wydarzenia 41. sezonu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej: www.tos.art.pl

Rezerwacja dla grup zorganizowanych :
tel. kom. +48 790 206 810
e-mail: k.olszewska@tos.art.pl
___________________________________________________
Sponsor Główny TOS – PGE Toruń S.A.

Skip to content