Jordan Reyne- Release Party „Bardo”

Opublikowano: 30 stycznia 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, 02.02.2019 (sobota), godz. 20.00


JORDAN REYNE Pochodząca ze świata „Władcy Pierścieni” muzyka Jordan Reyne jest mieszanką celtyckich wokali, akustycznych loopów i poszukiwania nowych brzmień. BBC opisuje artystkę jako „po prostu oszałamiającą”, jej muzyka łączy magię z ciemnością. To tak jakby Sinead O’Connor spotkała Wickermana.

Jordan Reyne była trzykrotnie nominowana do nagrody Tui Award (nowozelandzkie Grammy). Uczestniczyła w różnych projektach – użyczała głosu w „Cafe Del Mar” oraz we „Władcy Pierścieni”. Artystka (z zawodu inżynier oprogramowania) jest innowatorką w świecie występów. Książka Jordan „Gigs In Space” wydana na NAMM (największe na świecie targi muzyczne) w 2014 r. opisuje, jak niezależni muzycy mogą łączyć występy w Internecie z tradycyjnymi koncertami. Autorka radzi w niej, jak działać, by zdobyć jak najszerszą publiczność, zachować kontrolę nad karierą oraz zrezygnować z konieczności wsparcia przez wytwórnię.

Jordan Reyne dorastała na oddalonym trzy godziny drogi od najbliższego miasta półwyspie na zachodnim wybrzeżu Nowej Zelandii. Jordan zaczęła tworzenie muzyki od zbierania kawałków metalu i porzuconych narzędzi rolniczych, którymi uderzała jedno o drugie i śpiewała ile sił w płucach. Gdy rodzice artystki nie mogli już znieść hałasu – kupili Jordan Reyne gitarę. Wyjątkowa wrażliwość Jordan, jej nietuzinkowe podejście do relacji między człowiekiem, maszyną i naturą pozostają kluczowymi elementami Jordan.

Jordan Reyne skomponowała również utwór, który został wykorzystany w grze komputerowej „Resident Evil” ponad 8 mln odsłon.

Występowała przed takimi zespołami jak: Laibach, New Model Army, Fields Of The Nephilim, The Damned, White Zombie.

Wielokrotnie pojawiała się na dużych festiwalach takich jak:  Glastonbury (Wlk.Brytania) ), The Big Day Out (Nowa Zelandia) , Whitby Gothic Weekend (Wlk.Brytania), Wave Gothic Treffen (Niemcy), NAMM (USA), City of Women (Słowenia)), Frankfurt Music Messe (Niemcy) i  The New Zealand International Festival of the Arts.

Bilety:
przedsprzedaż 25zł
w dniu koncertu 30 zł
bilety do kupienia w Ticketmaster.pl – Empik , MediaMarkt i inne
lub pod linkiem:  https://www.ticketmaster.pl/event/jordan-reyne-release-party-bardo-bilety/10673

Skip to content