Katarzyna Pakosińska – spotkanie

Opublikowano: 2 października 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Centrum Kultury Dwór Artusa, 30.10.2019 (środa), godz. 18:30


Znana artystka kabaretowa, dziennikarka, konferansjerka i aktorka Katarzyna Pakosińska odwiedzi Dwór Artusa w ramach Artus Festiwal 2019. Szerokiej publiczności znana z bezpretensjonalnego uśmiechu i miłości do Gruzji.

Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju. Autorka książek o Gruzji oraz serii książek dla dzieci o przygodach Maliny. W 2016 roku nagrodzona przez ZAiKS za debiut w dziedzinie twórczości dla dzieci. Dwukrotnie nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej.

Prócz licznych występów estradowych, ma na swoim koncie również role filmowe (m.in. „Deborah”, w reż. R. Brylskiego), teatralne (m.in. „Historia Manon Lescaux”, w reż. W. Siemion), a także spektakle telewizyjne („Klimaty”, w reż. M. Łazarkiewicz).

Na scenie można ją zobaczyć w Teatrze Kamienica w Warszawie w „Dobry wieczór z Pakosińską”, „ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia”, w Teatrze Capitol w Warszawie  w „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania” i powroty oraz w spektaklach: „Małżeński Rajd Dakar” oraz „Seks w życiu kobiety”.

Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego „Tańcząca z Gruzją” emitowanego w 2009 roku w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015 roku.

Ambasadorka organizacji Kwiat Kobiecości, na stałe współpracująca z Fundacją Zaczytani oraz Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Kobieta aktywnie udzielająca się charytatywnie.

Prywatnie miłośniczka muzyki, podróży i czekolady.

Skip to content