Kobiety Torunia – Marika Krajniewska – spotkanie autorskie

Opublikowano: 7 maja 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Centrum Kultury Dwór Artusa,09.05.2019 (czwartek), godz. 18.30


Kobiety Torunia to nowy cykl, który Dwór Artusa zapoczątkowuje już w maju. Będzie to zbiór spotkań autorskich, mających na celu promowanie ciekawych osobowości kobiet związanych z Toruniem. Osób, które odniosły sukces na różnych polach. Od kultury po życie społeczne.

Pierwszą bohaterką będzie Marika Krajniewska – pisarka, scenarzystka, reżyserka i producentka. Autorka urodziła się i wychowała w Petersburgu, wakacje spędzała w ukraińskich Czerkasach, ale od ponad dwudziestu lat jest związana z Polską. Dwanaście lat mieszkała w Toruniu. Na co dzień przeciwdziała uprzedzeniom opartych na krzywdzących stereotypach. Wyznaje zasadę łączenia zamiast dzielenia: krajów, narodów, kultur. Pisze książki i scenariusze filmowe. Jest reżyserką i producentką krótkometrażowego filmu fabularnego „Głód”, który został doceniony na międzynarodowych festiwalach.

Podczas spotkania pisarka promować będzie dwie książki „Och, Elvis” oraz „No, Asiu”, które ukazały się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. W obu pozycjach możemy odnaleźć „trochę szaleństwa, szczyptę romantyzmu, dużo humoru, pewną dozę zadumy, a przede wszystkim solidną porcję pogody ducha”. A do tego jak zawsze świetne pióro!

Skip to content