Ko:bity vol. 3 – after / odsłona nocna

Opublikowano: 13 sierpnia 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Zamek Dybowski, 17.08.2019 (sobota), godz. 21.00


Cykliczna impreza KO:BITY powstała w 2016 roku z chęci pokazania tego, co na scenie muzycznej jest niewystarczająco prezentowane, ze szczególnym naciskiem na scenę kobiecą, w szczególności didżejską oraz osoby LGBTQ+ i osoby niebinarne.
Spółdzielnia Socjalna Kulturhauz, Fundacja Magazyn Zmian oraz Oramics ponownie łączą swoje siły, aby edukować, zachęcać do kooperacji, a przede wszystkim – prezentować to, co w muzyce najlepsze, zarówno w wersji na żywo, jak i w odsłonie klubowej.
Kuratorem części klubowej jest kolektyw Oramics (www.oramics.pl), od ponad 2 lat działający na rzecz równości w muzyce elektronicznej poprzez organizację warsztatów, cyklicznych imprez klubowych, dbający o politykę safe space w rodzimych klubach i promujący oddolne inicjatywy.

Disclaimer: na wydarzeniach organizowanych przez Oramics nie ma zgody na seksizm, rasizm, ageizm, homofobię, transfobię, ani żadną inną formę wykluczania uczestniczek i uczestników. Chcemy pracować wspólnie w duchu wzajemnego szacunku, cierpliwości i otwartości.

►► LINE UP:
dogheadsurigeri / Veronica Mi / PAKA / Cosmaya / Avtomat / Yoa / Monya / VJ Nie wiem
►► BIO:
dogheadsurigeri (Oramics / MESTIÇO)
Didżejka mieszkająca obecnie w Hadze. Współtworzy kolektyw MESTIÇO, który od trzech lat stara się redefiniować czym jest muzyka i kultura klubowa. Od 2018 roku jest członkinią Oramics – inicjatywy, która aktywnie wspiera udział kobiet, osób niebinarnych i LGBTQ+ na scenie klubowej. Występowała z takimi artystami jak LYZZA, object blue czy Bulma. W swoich setach szuka estetyki w zdekonstruowanych dźwiękach.
https://www.facebook.com/dogheadsurigeri/
https://soundcloud.com/dogheadsurigeri

Veronica Mi
Obywatelka Azerbejdżanu, zaczynała od grania w rodzinnym Baku, po przeprowadzce do Polski gościła między innymi w klubach Pogłos (Warszawa), Projekt LAB (Poznań), Szpitalna (Kraków) czy nieistniejący już Drugi Dom (Gdynia). Chętnie wspiera również DIY rejwy, wydarzenia charytatywne, non-profit. Zaangażowana społecznie aktywistka.
https://www.facebook.com/veronicamiii/
https://soundcloud.com/veronica-mi

PAKA
Świeża krew z Poznania, zafascynowana muzyką elektroniczną od najmłodszych lat. Próbuje przełamać stereotyp, że dla kobiet nie ma miejsca za dj-ką. W swoim skromnym dorobku może pochwalić się występami w czołowych polskich klubach u boku takich artystów jak: TAKA, Sept, Larix, Marco Remus czy Piotr Bejnar.
https://www.facebook.com/djpakaa/
https://soundcloud.com/paulina-paka

Cosmaya
Poznańska didżejka, producentka i rezydentka klubu Projekt LAB. Zaczęła tworzyć muzykę w 2014 roku, od 2017 roku aktywna jako dj-ka. Dotychczas miała okazję zagrać u boku takich artystów, jak m.in. I Hate Models, Cleric, O [Phase], Xosar czy Sigha. Zainspirowana muzyką hardcore nie ogranicza ilości distortion. W swoich setach łączy mocne, energiczne i niekiedy kwaśne techno z połamanymi rytmami.
https://soundcloud.com/cosmaya1
https://www.facebook.com/cosmaya1
https://www.instagram.com/cosmaya/

Avtomat

Kompozytor, producent muzyczny, didżej i wokalista, część składowa kolektywu Oramics. Przez ostatnie 10 lat przeszedł niejedną metamorfozę – od fascynacji czysto syntetycznym brzmieniem po trudną do określenia fuzję poszarpanych kompozycji z tradycyjnym śpiewem wielogłosowym w tworzonym wraz z wokalistkami projekcie Pleśni. Ze swoją autorską muzyką miał już okazję zaprezentować się na takich festiwalach jak Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Spring Break, CoCArt, Sputnik czy Tofifest. Jego ponad 10-letnie doświadczenie na scenie klubowej, queerowej, antyfaszystowskiej i undergroundowej owocuje prawie irytująco eklektycznym leksykonem najbardziej postępowych brzmień dzisiejszej sceny elektronicznej. W seriach miksów i imprez klubowych (Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, Dystopia) łączy nietypowe podziały rytmiczne, przyprawiając wszystko improwizowanymi na żywo wokalami.
http://www.facebook.com/AvtomatMusic
http://www.mixcloud.com/Avtomat/
http://www.residentadvisor.net/dj/avtomat
http://www.soundcloud.com/avtomatmusic

Yoa
Młoda dj’ka toruńskiej sceny techno. Zamiłowanie do muzyki towarzyszy jej od najmłodszych lat, czego skutkiem było uczęszczanie do szkoły muzycznej, gdzie uczyła się gry na fortepianie i flecie poprzecznym. Wkrótce potem zaczęła odkrywać różne oblicza muzyki elektronicznej. Gustuje w spokojnym minimal techno, house, lecz często odbiega od tego do klasycznego techno czy acid.

Monya

Znana w Toruniu jako Monia Łonia. Zaczynała jako wodzirejka na lokalnych imprezach disco. Każdy kto tam był, ten wie jak Monia potrafi porwać słuchaczy do tańca. Na KO:BITACH ma zamiar zaprezentować to, co najlepsze w Psy Goa Trance.

VJ Nie wiem
Jej wizualizacje to kombinacja animacji, filmów oraz abstrakcyjnych form. Używa wyłącznie autorskich materiałów, które modeluje oraz synchronizuje na żywo z muzyką. Pochodzi z Płocka, gdzie współtworzy kolektyw In/Out, który ma na koncie chociażby takie wydarzenia, jak Spektakl Dźwięków w Teatrze Per Se. Aktualnie mieszka w Toruniu, gdzie regularnie świeci na Kwadraturach, współtworzyła też cykl pod tytułem Kosmos. Obrazowała również dźwięk na takich wydarzeniach, jak SUMA, KO:BITY, Revive Festival, Bydgoskie do Pełna, Elektroniczny Park i Audiobar.
https://www.facebook.com/vjniewiem/

———-

▲ vegan food & bar ▲ sexism/racism/homophoby/fascism free zone

———-

Organizator: Spółdzielnia Socjalna Kulturhauz
Współorganizatorzy: Fundacja Magazyn Zmian, Oramics
Termin: 17.08.2019 r. // 21:00 – bramka, 22:00 – start imprezy
Miejsce: Dziedziniec Zamku Dybowskiego (ul. Dybowska 10-12, Toruń)
Bilety:  Przedsprzedaż online – 25,00 zł (https://goingapp.pl/evt/2138840/festiwal-kobity-3)
Sprzedaż stacjonarna w dniu i miejscu imprezy – 30,00 zł
Link do wydarzenia na fcb: https://www.facebook.com/events/461852441297889/
Patronat medialny: Polskie Radio PiK, Menażeria, Kluboterapia, muno.pl, Notes na 6 Tygodni
Matronat: Centrum Praw Kobiet, Fundacja Pozytywnych Zmian

Skip to content