Kolaż spod strzechy – warsztaty twórcze

Opublikowano: 4 czerwca 2018 r.
Kategorie: Warsztaty

Muzeum Etnograficzne w Toruniu, 16.06.2018 (sobota) godzina 11.00-13.30


Podczas spotkania uczestnicy poznają popularną na przełomie XIX i XX wieku technikę wykonywania kolażowych obrazów na kanwie. Obejrzą część, niedostępnej na co dzień, kolekcji tego typu obiektów ze zbiorów Muzeum oraz posłuchają opowieści o historii unikatowych przedmiotów, które niegdyś spotkać można było w domach na terenie całej Europy.

Każdy z uczestników samodzielnie wykona obraz na kanwie, inspirując się muzealnymi eksponatami bądź wykorzystując własną inwencję. Można przynieść fotografię (np. zdjęcie z I Komunii św., fotografię ślubną, portret bliskiej osoby) o wymiarach maks. 7 x 12 cm i stworzyć oryginalną pamiątkę z rodzinnej uroczystości lub wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby. Prowadzenie – Hanna Łopatyńska. Materiały zapewnia organizator. Na zajęcia zapraszamy dorosłych i młodzież od 12 lat. Koszt uczestnictwa w warsztatach: 25 zł od osoby. Sala widowiskowa.

Obowiązują zapisy pod adresem: edukacja@etnomuzeum.pl, tel. 56 622 89 43 (do 12 czerwca). Współorganizator: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Skip to content