Kolejny koncert w ramach #TAKzostanwdomu!

Opublikowano: 1 kwietnia 2020 r.
Kategorie: Koncerty

W ramach akcji #TAKzostanwdomu Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do pozostania w domu i korzystania z kultury w wersji on-line. W ramach kolejnych publikacji udostępniony został następny koncert, tym razem inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. W tym tygodniu na stronie pojawi się moc edukacyjnych atrakcji, takich jak warsztaty taneczne czy warsztaty wokalne! Warto być na bieżąco śledząc stronę: https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszelka działalność instytucji kultury zostaje tymczasowo zawieszona. Nie oznacza to jednak, że zawieszona została kultura, bo ta żyje w… sieci! Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia najlepiej pozostać w domu. Toruńska Agenda Kulturalna radzi zatem #TAKzostanwdomu i korzystaj z atrakcji kulturalnych w wersji on-line!

Stara Szkoła w ramach cyklu retransmisji koncertów!

W ramach akcji #TAKzostanwdomu udostępniona została kolejna retransmisja letniego koncertu. Tym razem fani rockowych i bluesowych brzmień mogą posłuchać inowrocławskiej kapeli Stara Szkoła. Zespół powstał w 2010 roku jako spełnienie młodzieńczych marzeń muzyków. Od samego początku artyści grają własne kompozycje z autorskimi tekstami. Muzycznie zespół oscyluje w klimatach rocka i bluesa, choć pasja członków zespołu pozwala także na niespotykane muzyczne wędrówki.

Koncert został zarejestrowany w ramach Sceny na Wiśle w Toruniu dnia 14 lipca 2019 r. Zapis koncertu nie był wcześniej upubliczniany — dzięki uprzejmości artystów na stronie tak.torun.pl/TAKzostanwdomu robimy to po raz pierwszy!

Na stronie dostępny jest także wyjątkowy koncert brytyjskiego artysty Danny’ego Handley’a – wokalisty i gitarzysty zespołu The Animals and Friends. Koncert zarejestrowano 10 sierpnia 2019 roku w ramach Sceny na Wiśle w Toruniu.

Już w tym tygodniu pierwsze warsztaty

W tym tygodniu na stronie udostępnione zostaną pierwsze filmy w ramach cyklu warsztatów edukacyjnych. Na jedną z pierwszych serii, która nakłoni do rozwoju umiejętności fotograficznych zaprosi Lena Paracka-Werner. Podczas całego kursu widzowie dowiedzą się jak dobrze wykonywać zdjęcia, jak fotografia może opowiadać historię, a także jaki sprzęt fotograficzny wybrać. Pierwsze zajęcia poświęcone będą próbie zrozumienia, dlaczego właściwie robimy zdjęcia.

Kolejnym cyklem edukacyjnym, który warto będzie śledzić w najbliższym czasie będą warsztaty wokalne z Wioletą Markowską. W ramach filmów edukacyjnych dowiemy się m.in. jak dbać o nasz głos.

Aby być na bieżąco z działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

* * *

 

Skip to content