Koncer zespołu Drink Bar

Opublikowano: 18 czerwca 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Rynek Staromiejski w Toruniu, 20.06.2019 (środa), godz. 18.00


Historia zespołu sięga drugiej połowy lat osiemdziesiątych, kiedy to muzyka country w Polsce była towarem deficytowym. Najczęściej przywożona ze Stanów Zjednoczonych na czarnych krążkach i taśmach magnetofonowych, często w nie najlepszej jakości. W tej atmosferze nabierała dodatkowej tajemniczości, a wręcz magii, więc kiedy usłyszeliśmy kaskadowe dźwięki 5-cio strunowego banjo Erla Scruggs’a byliśmy oczarowani i już wiedzieliśmy, że to nasza muzyka. Nazywała się  bluegrass.

Pierwszy znaczący sukces zespołu nastąpił w 1989 roku, kiedy to DRINK BAR okazał się najlepszym zespołem country w eliminacjach do Pikniku Country w Mrągowie. Wygrana była także dużym sukcesem muzyki bluegrass w Polsce. Od tej pory DRINK BAR wielokrotnie występował na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos. Dziś zespół można spotkać na wielu scenach całej Polski jak i poza jej granicami, słuchać w audycjach radiowych, i oglądać w programach TV.

Zespół zaprezentuje najnowsze piosenki z ostatniej płyty CD, standardy muzyki country i bluegrass oraz garść coverów. Nie zabraknie też piosenki o Toruniu…

Wstęp wolny

Skip to content