Koncert Bednarek

Opublikowano: 28 czerwca 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, 24.08.2019 (sobota), godz. 18.00


Rok 2008 – powstaje zespół Star Guard Muffin, którego pierwszym wydawnictwem była epka zatytułowana „Ziemi Obiecana”.

Zespół zdobył szeroką popularność w 2010 roku dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent” i sukcesowi odniesionego w nim przez Kamila Bednarka – wokalisty, kompozytora, autora tekstów i multiinstrumentalisty. Wydany w tym okresie debiutancki album StarGuardMuffin „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny.

W 2011 StarGuardMuffin gościli na Jamajce i efektem sesji nagraniowej w studio Tuff Gong rodziny Marley był maxisingiel „Jamaican Trip”, gdzie wśród gości pojawiają się m.in. Capleton, Stephen Newland (Rootz Underground), Dean Fraser, The Tamlins czy muzycy zespołu Shaggyʼego.

W 2012 roku po zmianach w składzie narodził się zespół BEDNAREK, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem…”, która utrzymywała się w zestawieniu OLiS (oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video) ponad 12 miesięcy, 3 po upływie roku od wydania ponownie zajęła pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje. Album uzyskał status diamentowej płyty.

W roku 2013 zespół BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej.

W 2014 na rynku pojawiło się wydawnictwo koncertowe DVD/CD z Przystanku Woodstock.

Rok 2015 to album „Oddycham”, zrealizowany m.in. w Tuff Gong Studio z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae jak Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Płytę promują single „List”, „Euforia” i “Sailing”.

1 grudnia 2017 ukazał się najnowszy album Kamila Bednarka ” TALIZMAN” Krążek ten wydany został przez wytwórnię SPACE RECORDS. Wytwórnię założoną na początku 2017 roku przez Kamila Bednarka. Po miesiącu od premiery pokrył się złotem.

17 października 2018 roku Artysta wraz z zespołem wziął udział w projekcie MTV Unplugged , z którego wydany został album „MTV Unplugged BEDNAREK”. Warto zaznaczyć, że jest to drugi album wydany przez Artystę własnym sumptem.

Aktualny skład zespołu:

    Kamil Bednarek, wokal

    Kamil “Staff” Stefański, wokal

    Maciej Pilarz, perkusja

    Radosław Szyszkowski, instrumenty klawiszowe

    Łukasz Bzowski, instrumenty klawiszowe

    Piotr Mazurek, gitara basowa

    Bogdan Skiedrzyński, gitara

    Łukasz Zgoda, saksofon

    Michał Podżus, trąbki

    Gwidon Muszyński, technik sceny

    Franciszek Szyszkowski, realizator monitorowy

    Adam Hołysz, realizator dźwięku

    Marcin Czok, realizator światła

Koncert w ramach Sceny Muzycznej 11. Bella Skyway Festival na Jordankach

Skip to content