Koncert Kamil Juszczyk / K-Essence / Tacher

Opublikowano: 3 października 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, 23.10.2019 (środa), godz. 20.00


Koncert w ramach trasy 3 / 3 / 3
3 miasta / 3 dni / 3 artystów
Start 20:00
Bilety: 20 zł (w dniu koncertu)

Poznali się w projekcie My Name Is New (Kayax) i postanowili pojechać razem w trasę. Wspólnym busem przejadą Polskę i odwiedzą 3 miasta: Toruń, Kraków i Katowice. Codziennie 3 koncerty, na których każdy z artystów zagra swoje autorskie piosenki.

******

TACHER to autorski solowy projekt Maćka Tachera, dawniej wokalisty britpopowego zespołu Manchester. Akompaniując sobie na gitarze i wykorzystując looper Tacher snuje metafizyczne opowieści, niekiedy ironicznie bawiąc się popkulturowymi odniesieniami. Choć niektórzy nazywają jego muzykę romantycznym folkiem, pozostaje otwarty na gatunki, sięgając czasem po motywy jazzowe, innym razem po mocniejsze, nie tylko akustyczne, gitarowe brzmienia. Pomiędzy autorskimi piosenkami, na koncertach Maćka Tachera usłyszeć można czasem także utwory Damiena Rice’a, Simona & Garfunkela czy Grzegorza Ciechowskiego.

FB: https://www.facebook.com/tachersolo
YT: https://www.youtube.com/watch?v=j3I3qMBtLcA

******

„K-ESSENCE tworzy atmosferę podobną do obecnej u Nicka Cave’a, Petera Murphy’ego, Marka Lanegana czy wczesnego Bowiego, ale sięga po bezkompromisowy rock balansujący pomiędzy melancholijną psychodelią a mrocznym gotykiem.”

Człowiekiem, który stoi za K-essence jest Bartosz Księżyk, były wokalista indie rockowego NeLL i producent.

FB: https://www.facebook.com/kessencemusic
YT: https://www.youtube.com/watch?v=Z-QheCWS50I

******

KAMIL JUSZCZYK – pisze piosenki od 15 roku życia. Muzyk i wokalista. Laureat stypendium artystycznego miasta Tarnowa. W swoim dorobku ma już występy na Enea Spring Break, Soundedit Spotlight oraz Songwriter Łódź Festiwal. Jego muzyka balansuje na pograniczu popu i alternatywy, jest niebanalna i przewrotna; czasami bardzo wprost i często z przymrużeniem oka. Wcześniej Kamil występował jako frontman zespołu Sayes. Po zawieszeniu działalności zespołu, postanowił skupić się na karierze solowej.

FB: https://www.facebook.com/juszczyk.kamil
YT: https://www.youtube.com/watch?v=ZFXp6-MwVFw

Skip to content