Koncert: Psychocukier

Opublikowano: 26 lutego 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Klub FADO, Narutowicza 29, 87-700 Aleksandrów Kujawski, 01.03.2019 (piątek), godz. 21.00


Istnieją od 17 lat, wciąż w tym samym składzie. Zwolnili muzycznie i życiowo, ale nadal kiedy trzeba uderzają najgłośniej. Zaczęli sami, nagrywając w swoim studiu na wsi. Eksperymenty, improwizowanie, loopy, „norweskie” wokale, przetworzone ślady.

Z gotową płytą zwrócili się do producenta swojego poprzedniego krążka – „Diamenty” czyli NOON’a. Zgodzili się na niełatwą propozycję – nagranie płyty od nowa. Materiał został więc wywrócony do góry nogami po raz pierwszy. Ponowna sesja odbyła się z powrotem w mieście, była płynna choć szalona – taka jaka powinna być. Żywa muzyka, z wszelkimi niedoskonałościami wróciła do komputera. Nagrania z obu sesji zaczęły się łączyć, pojawiła się improwizacja na bębnach, nagrania terenowe, nagrania z dyktafonu, pianino, sample, syntezatory, a wokale wyszły na wierzch – alternatywna rzeczywistość ich muzyki. „Antypody umysłu” to płyta, która była podróżą dla całej czwórki. Pełny obrót, który przyniósł muzykę spokojną choć podszytą niepokojem i euforyczną melancholią. Ich piąta płyta zaskoczy nie tylko tych, którzy znają ich poprzednie wydawnictwa. Będzie zaskakiwać swoją twórczą wolnością w każdej minucie, a jeśli słyszeliście taki album rock’n’rollowy to zwracamy Wam pieniądze. Autorem okładki jest Mikołaj “NOON” Bugajak.

Długo oczekiwany, piąty album zespołu Psychocukier, ukazał się 15 października 2018 roku nakładem wytwórni Nowe Nagrania. Album nosi tytuł “Antypody Umysłu”.

https://nowenagrania.bandcamp.com/album/antypody-umys-u
https://www.youtube.com/watch?v=F3Vef7EShN4

wstęp: 15 zł

Skip to content