Kot w Butach

Opublikowano: 4 września 2019 r.
Kategorie: Festiwale

Rynek Staromiejski, 06.09.2019 (piątek), godz. 20.00


Już w piątek, 6 września o godz. 20:00 na Rynku Staromiejskim widzowie będą mogli zobaczyć niebywały spektakl w wykonaniu jedynego w Polsce teatru skupiającego aktorów niewidomych! „Kot w Butach” w reżyserii znanego aktora filmowego i serialowego Artura Dziurmana jest komedią adresowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Podobnie jak w klasycznej wersji baśni, w zdobyciu władzy nad królestwem, parobkowi pomaga mówiący kot, który w interpretacji Dziurmana okazuje się być… byłym aktorem filmowym.

Historia kota w butach to pełna nadziei opowieść o nieoczekiwanym i ogromnym szczęściu, którą dziś bez wątpienia moglibyśmy nazwać amerykańskim snem. W spektaklu Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego, tytułowy kot rusza do Hollywood w poszukiwaniu sposobu na zapewnienie parobkowi bogactwa. – tłumaczą autorzy spektaklu.

Amerykański sen Kota okazuje się jednak przewrotną parodią na świat hollywoodzkich produkcji. Prywatne życie sław takich jak Goofy, Kubuś Puchatek czy Alladyn ukazane zostało jako słodkie życie amerykańskich gwiazd Hollywood. Wszystko to w kontraście z biedą i nieobyciem parobka, powoduje wiele komicznych sytuacji. Całość widowiska dopełnia dynamiczna muzyka i wartka akcja, które sprawiają, że jest to spektakl atrakcyjny dla widzów w każdym wieku.

Artur Dziurman i ITAN Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego prowadzą jedyny w Polsce profesjonalny teatr skupiający aktorów niewidomych. W każdym ze swoich spektakli konsekwentnie integruje profesjonalistów, amatorów, seniorów i młodzież w niezwykłym miejscu jakim jest teatr. Aktorzy ze swoimi spektaklami jeżdżą po całej Polsce. Zagrali już ponad 1300 spektakli. Stworzyli też dwa filmy: „Marzenie” oraz „Wykluczeni”, w których opowiadają o swoim życiu, pracy, problemach i marzeniach. Aktualnie kręcone są zdjęcia do 13 odcinkowego serialu „Pasjonaci”, którego emisja odbędzie się w zimowej ramówce TVP.

Skip to content