Kujawsko-Pomorskie Press Foto – wernisaż wystawy

Opublikowano: 2 października 2019 r.
Kategorie: Wystawy

Centrum Kultury Dwór Artusa, 08.10.2019 (wtorek), godz. 18:30


Wernisaż wystawy Kujawsko-Pomorskie Press Foto to doskonała okazja do zapoznania się z fotografią reporterską z regionu, która zyskała uznanie w konkursie skierowanym do fotoreporterów z naszego województwa.

Dwór Artusa zaprosił wszystkich fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach prasowych, internetowych, bądź w agencjach fotograficznych, a także freelancerów pracujących dla różnych redakcji lub agencji, do wzięcia udziału w Kujawsko-Pomorskie Press Foto 2019. Warunkiem wystartowania w konkursie było wykonanie zdjęcia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w okresie od stycznia 2017 do końca 2018 roku.

Konkurs Kujawsko-Pomorskie Press Foto to spadkobierca odbywającego się w latach minionych przeglądu zdjęć Regional Press Photo. Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie i zestawy zdjęć, które doceniono ze względu na najwyższą wartości informacyjną, merytoryczną i techniczną, jednocześnie nie pozbawioną oryginalnej wizji autora. Na konkurs można było zgłaszać pracę w 4 kategoriach: Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport i Wydarzenia. W konkursie przyznawana jest główna nagroda Grand Prix którą zdobędzie zdjęcie wybrane spośród wszystkich nadesłanych na konkurs prac, przez profesjonalne jury. Wystawie towarzyszy  katalog prezentująca najlepsze zdjęcia.

Pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Wystawa Kujawsko-Pomorskie Press Foto czynna 8-29 października w Galerii Artus, od poniedziałku do niedzieli w godz. 11.00-18.00 oraz podczas imprez. Od 25-29 października czynna również na Rynku Staromiejskim.

Skip to content