Legendarne piosenki i Broadway na IX Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej!

Opublikowano: 16 lipca 2018 r.
Kategorie: Festiwale

CKK Jordanki, 19-21.07.2018


Niezapomniane piosenki filmowe w wykonaniu zjawiskowej osobowości scenicznej, Izabeli Szafrańskiej, a także legendarny musical „Jesus Christ Superstar” w interpretacji aktorów Teatru „Rampa” – w dniach od 1921 lipca 2018 roku w CKK Jordanki w Toruniu trwać będzie Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej – pełen niezwykłych wydarzeń, które z całą pewnością trzeba zobaczyć i usłyszeć!  

Otwarcie festiwalu: „Jesus Christ Superstar”

CKK Jordanki, 19 lipca 2018 r., g. 19:00


W tym roku Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej rozpocznie się 19 lipca 2018 r. o godzinie 19:00 w CKK Jordanki, legendarnym musicalem znanym z Broadwayu – „Jesus Christ Superstar”, autorstwa Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a, a w wykonaniu warszawskiego Teatru Rampa. To niezwykła i rewolucyjna wersja Ewangelii w formie rockowej opowieści, w której postać Chrystusa została wykreowana na pierwszego w dziejach idola.

Ta zjawiskowa rock opera wykonana zostanie w nadzwyczaj poruszający, a zarazem nowoczesny sposób. W obsadzie zobaczymy m.in. Jakuba Wociala w roli Jezusa, Sebastiana Machalskiego w roli Judasza czy Natalię Piotrowską w roli Marii Magdaleny.

Bilety w cenie 80 zł na sektory I, II, III oraz 60 zł na sektory IV, V, VI można nabyć przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od czwartku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej 2018

Impreza towarzysząca: recital Izabeli Szafrańskiej „Śpiewnik filmowy”

CKK Jordanki, 20 lipca 2018 r., g. 20:30

 

Szczególne muzyczne przeżycia czekają melomanów w piątkowy wieczór, 20 lipca 2018 r. od godziny 20:30 w CKK Jordanki w Sali Kameralnej, należał będzie natomiast do niezwykłej wokalistki, Izabeli Szafrańskiej, laureatki siódmej edycji Przeglądu Konkursowego i liderki zespołu El Saffron, który znalazł się w finale 6. Edycji „Must Be The Music”.

Recital „Śpiewnik filmowy” będzie popisem artystki obdarzonej wyjątkową barwą głosu, łączącą w sobie dojrzałość z subtelną szlachetnością. Artystyczny rodowód Szafrańskiej to niecodzienny kolaż wielokulturowej muzyki pogranicza splecionej z muzyką sefardyjską – połączenia muzyki żydowskiej i hiszpańskiego flamenco. Na scenie usłyszymy utwory z nurtu piosenki literackiej i filmowej w oryginalnych i niepowtarzalnych interpretacjach. Artystce towarzyszyć będzie Przemysław Zalewski, absolwent UM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, utalentowany i  doświadczony pianista.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki przy al. Solidarności 1–3 od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00.

 

  ***

Więcej informacji o IX Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej na stronie: www.tak.torun.pl lub www.piosenkafilmowa.pl

 IX edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędzie się w dniach 19–21 lipca 2018 roku.


***

Sponsorem Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej jest firma Bud-Tech. Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Patronem wydarzenia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 [fot. materiały organizatora]

Skip to content