Listopadowe wydarzenia w Czytelni

Opublikowano: 9 listopada 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, 14.11.2018 i inne, godz. 18.15


Kiedy: 14 listopada (środa), godz. 18.15

Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem 

Kolejne spotkanie z Iwoną Chmielewską i Jolantą Liczkowską-Czakyrową. Tym razem inspiracją do rozmowy będzie książka „Cztery zwykłe miski” Iwony Chmielewskiej.

Wstęp wolny.


Kiedy: 15 listopada (czwartek), godz. 18.00

Spotkanie autorskie z Mariuszem S. Kusionem wokół książki poetyckiej „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi”

Spotkanie, podczas którego autor zaprezentuje swoją książkę poetycką, wydaną w wersji dwujęzycznej, polsko-ukraińskiej („Управління емоційними ресурсами”). Książka została wydana w 2017 r. w Polsce i na Ukrainie. Przekładu wierszy dokonali tłumacze przysięgli na czele z Natalią Biszko, a za konsultację literacką tłumaczenia odpowiada doktor nauk filologicznych, Julia Poczynok. Całość uzupełniają niebanalne i klimatyczne grafiki Joanny Łaksy („Yaxa”) z Krakowa. Oprócz wierszy z książki autor zaprezentuje również swoje najnowsze utwory.

Wstęp wolny.

Kiedy: 16 listopada (piątek), godz. 18.00

FotoGRAFIA: Krótka historia panoramicznego oglądu świata, czyli skąd się wzięły panoramy w malarstwie i fotografii cz. 3 

Ostatnia część opowieści o historii fotografii panoramicznej prezentowana okiem praktyków. Tym razem wykład dotyczyć będzie polskich przykładów panoram.

Prowadzenie: Marek Czarnecki, Jadwiga Czarnecka

Wstęp wolny.

Kiedy: 17 listopada (sobota), godz. 14.30

Żywa Biblioteka

Podczas akcji można wypożyczyć tzw. „żywe książki”, którymi są osoby z grup postrzeganych stereotypowo, często narażone na nietolerancję, dyskryminację, wykluczenie. „Czytelnicy” Żywej Biblioteki będą mieli możliwość spotkać się z takimi osobami, porozmawiać o ich życiu, zadać pytania. Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Niemożliwych Motyka.

Kiedy: 20 listopada (wtorek), godz. 18.00

Historia mody. Moda w świecie muzułmańskim 

W trakcie wykładu dowiemy się między innymi, jak zasady religijne kształtują ubiór oraz jakie zmiany zaszły na przestrzeni ostatnich lat w stroju muzułmańskich kobiet. Podczas spotkania stroje zostaną zaprezentowane na modelkach/ochotniczkach.

Prowadzenie: Blanka Rogowska

Wstęp wolny.

Kiedy: 24 listopada (sobota), godz. 12.00

Pomniki Starego Miasta

Spacer po nie tylko patriotycznych pomnikach Starego Miasta – tych, które są, i tych, które zburzono: polskich, pruskich i sowieckich. W czasie spaceru opowiemy o skomplikowanych dziejach toruńskich pomników, ich pojawianiu się i znikaniu, oraz o dowcipnych i tragicznych wydarzeniach związanych z powstawaniem i rozbieraniem upamiętnień.

Prowadzący: Marcin Orłowski

Kiedy: 29 listopada (czwartek), godz. 17.00

Orient Express – Przystanek Tunezja 

Jak co miesiąc zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Orientu mieszkającymi w Polsce, którzy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współegzystowania w naszym kraju.

Gościem spotkania będzie Lofti Mansour.

Wstęp wolny.

Skip to content