Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Teatralnej JO! – dzień pierwszy

Opublikowano: 25 czerwca 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, 20.07.2018 (piątek) godz. 18:00


Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Teatralnej „JO!” to trzydniowe święto impro w naszym mieście. W Dworze Artusa już po raz drugi zaprezentują się grupy oraz artyści z całego kraju i zagranicy! Będziemy świadkami teatru improwizowanego na najwyższym poziomie. Spontaniczna gra, bez scenariusza i nieprzewidywalna natura występu sprawią, że będą to trzy iście komediowe dni. To doskonała okazja do spotkań artystycznych, które nigdy się nie powtórzą – łączących improwizatorów z rozmaitych miast i krajów w wyjątkowe, jednorazowe projekty sztuki improwizowanej.

Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 lipca na scenie Dworu Artusa.

Przez trzy dni zobaczymy: Szafofe, Paptak, Wieczór Gier Improwizowanych (gościnnie: Wojciech Tremiszewski), Grupa TERAZ, Buchwald/Buchwald, Grupa AD HOC + goście: Zagadkowe morderstwo, La Carpe Haute (Francja), Impy, Kaczmar, Space Opera (gościnnie: Michał Iwanicki, Małgorzata Tremiszewska, Wojciech Tremiszewski), IGLU (Słowenia).

W pierwszy dzień Festiwalu zobaczymy (20 lipca – piątek godz. 18:00):

  • Szafofe
  • Paptak
  • Wieczór Gier Improwizowanych (gościnnie: Wojciech Tremiszewski)

Ceny biletów:

  • Jeden dzień festiwalu: ulgowy 25 zł, normalny 30 zł
  • Karnet na trzy dni festiwalu: ulgowy 65 zł, normalny 75 zł
  • Cegiełka: dobrowolnie wesprzyj festiwal kupując za 10 zł symboliczną cegiełkę (jednorazowo do 10 szt.)

————–

Szafofe – nie mamy scenariusza, nie mamy reżysera, nie mamy suflera. Mamy siebie nawzajem, mamy wyobraźnię, mamy widownię. Rozbawiamy Was, rozbawiamy siebie nawzajem. Jesteśmy z Wami Tu i Teraz. Jesteśmy Bebe, Waldek, Karol i Adam Jesteśmy SzaFoFe.

Teatr PAPTAK – opierając się na jednej sugestii od publiczności, przenosi siebie i widzów na kilkadziesiąt minut w świat trochę podobny do naszego. Taki, w którym odnajdujemy codzienne sytuacje, czasem z niecodziennymi rozwiązaniami. Pełen naszych sąsiadów, współpracowników, nas. Na skrzyżowaniu charakterów, emocji i relacji okazuje się, że ten świat – mimo, że znajomy – zaskakuje i widzów, i aktorów. A przy okazji jest zabawny. O PAPTAKu można powiedzieć też krócej: to sześcioro ludzi, którzy wychodzą na scenę nie wiedząc, co zaraz powiedzą lub zrobią, po czym to mówią i robią. Ci ludzie to Anka Groffik, Artur Jóskowiak, Tomasz Marcinko, Krzysztof Mikoszewski, Antek Ponikowski i Piotr Zdebski. Spotkali się we Wrocławiu.

Wieczór Gier Improwizowanych – szybki, intensywny, komediowy spektakl, w którym goście festiwalu zmierzą się z grami impro. Jeśli znacie „Whose Line Is It Anyway?” i polskie „I Kto To Mówi?”, to tu zobaczycie dużo więcej na żywo! Będzie po polsku, po angielsku i po niezrozumiałemu. Będzie mówione, milczane i śpiewane. Będzie statyczne, energiczne i ekstatyczne. Skład złożony z improwizatorów z wszystkich festiwalowych grup wesprze dzida humoru, liryczny tuhajbej, trójmiejski Neptun Wszechrzeczy, Wojciech Tremiszewski.

Skip to content