Migracje – wystawa zbiorowa

Opublikowano: 2 września 2018 r.
Kategorie: Wystawy

Dwór Artusa, 04.09.2018 (wtorek) godz. 09:00


We współczesnych rozważaniach o kulturze i sztuce bardzo często używa się pojęć przywoływanych z terytoriów innych niż historia sztuki czy kultury, „opisując” dzięki nim wybrane aspekty zjawisk artystycznych, ale także  postaw, czy stanowisk, wobec których tradycyjne terminy wydają się w pewnym stopniu „bezradne” i nie do końca precyzyjne. Jedynym z takich terminów jest rzeczownik: „migracja”, który to dał tytuł prezentowanej w Dworze Artusa wystawie.

W dosłownym rozumieniu migracja może oznaczać np.: masowe przemieszczanie się ludności, zwykle w poszukiwaniu lepszych warunków życia. W sensie bardziej ogólnym, pojęcie to wskazywać by mogło na „rytuały przejścia” danych jakości czy pierwiastków kulturowych z jednego obszaru w drugi. I właśnie tym aspektem zajęli się artyści zaproszeni do wystawienia się w Galerii Artus. Zaprezentowali dzieła będące współistnieniem różnych technik na przykład malarskich i graficznych w jednej artystycznej realizacji, ale także wszelkiego typu niekonwencjonalne związki pomiędzy różnymi formami sztuki. Dzieła zaprezentowane bardzo często łączą w sobie elementy z innych dziedzin i styli artystycznych, które „migrując” tworzą nową jakość.

Na finisaż wystawy zapraszamy 20 września o godz. 18:00.

 

W wystawie wezmą udział:

Andrzej Banachowicz, Krzysztof Białowicz, Anna Bochenek, Piotr Klugowski, Dasza Lasatowa (Czechy), Barbara Linowiecka, Rafał Łubowski, Tomasz Matusewicz, Krzysztof Mazur, Paweł Napierała, Gabriela  Nowakova (Czechy), Małgorzata Parnasow- Kujawa, Povilas Ramanauskas (Litwa), Vojislav Radovanovic (Serbia), Mirosława Rochecka, Kazimierz Rochecki, Martyna Rzepecka, Aleksandra Sojak-Borodo, Marian Stepak, Piotr Tołoczko, Katarzyna Tretyn-Zečević, Bohdan Tymkiv (Ukraina), Jakub Wawrzak, Marc Tobias Winterhagen ( Niemcy), Maciej Zdanowicz i Konstantin Zorkin ( Ukraina).

Wystawie towarzyszy artykuł „Migracje”, którego autorem jest Rafał Boetner-Łubowski.

Skip to content