Mikrowsparcie: już niedługo rusza nabór 1/2020!

Opublikowano: 30 grudnia 2019 r.
Kategorie: Artykuły Inne

Już od nowego roku rusza nabór na wnioski na działania edukacyjne, festiwale, koncerty czy wystawy w ramach programu Mikrowsparcie. Nabór wniosków na projekty odbywające się pomiędzy 1 lutego a 30 czerwca 2020 roku potrwa od 1 do 19 stycznia 2020. Warto więc przygotować swój wniosek – być może to właśnie on zostanie wybrany spośród zgłoszonych projektów!

Program Mikrowsparcie stanowi konkursowy system wsparcia rzeczowego dla organizatorów wydarzeń kulturalnych, w ramach którego osoby fizyczne, grupy nieformalne oraz organizacje pozarządowe przygotowujące wydarzenia kulturalne na terenie Torunia mogą ubiegać się o pomoc przy zakupie przedmiotów i usług niezbędnych do realizacji swoich inicjatyw. O tym, kto takie wsparcie uzyska zadecyduje komisja konkursowa. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych mogą ubiegać się o wsparcie rzeczowe do kwoty 2500 złotych.

W 2019 roku dzięki programowi Mikrowsparcie zrealizowano szereg ciekawych projektów odbywających się na preferowanych według naboru toruńskich osiedlach. Wśród nich znalazły się m.in.: wystawa „Przywróćmy pamięć o Chełmionce” z Chełmińskiego Przedmieścia, koncert finałowy „Tak Brzmi Toruń”, który podsumowywał cykl warsztatów dla muzyków i managerów, Plexsound Festival 2019 w HRPP Pamela, plastyczne warsztaty „Ilustracje z Bielaw” czy cykl spotkań fotograficzno-plastycznych „Mój album — moja historia”, które odbywały się w wybranych szkołach podstawowych na osiedlach Stawki oraz Podgórz.

Do kiedy trwa nabór?

Nabór 1/2020 potrwa od 1 stycznia 2020 do 19 stycznia 2020 roku. Po tym terminie poprawnie zgłoszone wnioski zostaną poddane ocenie merytorycznej. Wyniki naboru poznamy natomiast 31 stycznia 2020 roku!

Gdzie składać wniosek?

Wnioski należy składać w serwisie internetowym programu. Wnioski złożone w inny sposób nie będą rozpatrywane. Załączniki do wniosku można składać w sekretariacie Toruńskiej Agendy Kulturalnej w zamkniętej kopercie opatrzonej tytułem projektu. Osiedla preferowane w ramach naboru: Rubinkowo, Jakubskie-Mokre, Wrzosy, Chełmińskie Przedmieście, Bydgoskie Przedmieście, Staromiejskie.

Mikrowsparcie 2020

W przypadku pytań dotyczących programu, wniosku lub formularza prosimy o kontakt pod numerem telefonu 604 762 720 albo adresem e-mail: mikrowsparcie@tak.torun.pl.

***

Koordynatorami programu Mikrowsparcie są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
***

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonego partnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Skip to content