Milonga Piernikowa – Lato

Opublikowano: 23 lipca 2018 r.
Kategorie: Inne

Dwór Artusa, 28 lipca 2018 r. (sobota) godz. 18:00 – 2:00 Sala Wielka


Pierwsza Milonga Piernikowa miała miejsce zimą ubiegłego roku i kolejne edycje cieszyły się rosnącym zainteresowaniem. Rok temu wierzyliśmy, że spotkania z tangiem w centrum Torunia będą przygodą, a nie epizodem. Dlatego z tą wiekszą radością Centrum Kultury Dwór Artusa we współpracy z toruńską grupą Milonga Mercurio ma przyjemność zaprosić na siódmą edycję Milongi Piernikowej – Lato.

  Muzyczna historia tanga argentyńskiego sięga XVIII wieku, ale prawdziwy rozwój przypada na początek XX wieku w Argentynie i Urugwaju. Od początku było komponowane jako muzyka taneczna, zaś styl tańca zakładał wzajemne bliskie objęcie, co jeszcze w latach 20 XX w. budziło niemałe kontrowersje w Europie.  Najbardziej istotnym elementem tanga argentyńskiego jest pełna improwizacja. Tę samą muzykę, ten sam utwór różne pary interpretują w swój indywidualny sposób uzależniony od przeżywanych emocji. Niektórzy mówią, że tango to flirt dwóch osób z muzyką podczas wspólnego tańca.

 Milonga nie jest ani pokazem, ani koncertem… Każdy, kto przekroczy próg sali staje się częścią Milongi. Część gości czerpie radość z tańca, niektórzy z obserwacji par zatopionych w objęciu, inni z możliwości spotkań towarzyskich przy lampce wina, ale większość po prostu delektuje się muzyką i niepowtarzalną atmosferą. Stąd nie trzeba być tancerzem, aby miło spędzić czas na milondze tanga argentyńskiego.

Szczegółowy program Milongi

Zagrają:

18.00-22.00: DJ  Iwona Kaj (Wrocław)
22.00-02.00: DJ  Justyna Jedrzejewska Bernas (Warszawa)

  • Bilety: w przedsprzedaży 25 zł; w dniu wydarzenia 30 zł.
  • Posiadaczom karty Moja Starówk@ przysługuje prawo do zakupu biletu na Milongę w przedsprzedażowej cenie także w dniu wydarzenia w kasie Dworu Artusa do godziny 21.00. Po godzinie 21 – do godziny 23.59 – będzie możliwość zakupu biletu (30 zł) wyłącznie na stronie internetowej.
  • Prezentem dla uczestników Milongi jest nieodpłatne Zwiedzanie Dworu Artusa, w dniu 28 lipca 2018 o godz. 17:00 (max 50 osób)

Skip to content