Moder(nizm) Talking. Miejska gra mobilna

Opublikowano: 23 sierpnia 2019 r.
Kategorie: Inne

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 07.09.2019 (sobota), godz. 12.00


Znajdź 10 pereł toruńskiego modernizmu i wygraj atrakcyjne nagrody!

W sobotę, 7 września, zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Modern(izm) Talking”. Na architektonicznych łowców przygód czekamy od godz. 12 do 13 przed wejściem do urzędu marszałkowskiego (Plac Teatralny 2).

Koniecznie weź ze sobą smartfon – przyda się, bo „Modern(izm) Talking” to gra bardzo mobilna.

Jest połowa XIV wieku. Joahann, młody architekt z Chełmna stara się o pracę w Toruniu. W hanzeatyckim mieście sporo się buduje i chłopak wierzy, że docenią tutaj jego pracowitość. Jednak pracowitość to jedno, a umiejętności – drugie. Joahann nie jest ich pewien. Przed wyruszeniem do Torunia udaje się do wiedźmy Ciechosławy. Liczy, że czarownica znajdzie magiczny sposób na jego rozterki.

– Wiedźmo, powiedz mi, jak budować praktycznie i pięknie.
– Sam zobaczysz.
– Jak to?
– Oto zioła, wypij je. Kiedy zaśniesz, twój duch ruszy w podróż.
– Dokąd mnie wysyłasz?
– W przyszłość! Tam znajdziesz odpowiedź. Rozglądaj się bacznie, bo tylko wtedy wrócisz do domu, kiedy już wszystko zobaczysz.

I tak oto Joahann trafił do XXI-wiecznego Torunia. Jest tutaj od kilku dni. Ciechosława dała mu mapę miejsc, które powinien odwiedzić, jednak współczesny Toruń oszałamia go i onieśmiela. Chciałby się już obudzić, ale najwidoczniej nie wszystko jeszcze zobaczył. Bez Twojej pomocy nigdy nie wróci do domu. Zostań jego przewodnikiem!

W wyprawie pomoże Ci specjalna aplikacja, która pozwala „widzieć więcej”. Dzięki niej poznasz architektów, budowniczych i właścicieli budynków, które w swoim czasie wyznaczały standardy nowoczesności, a dziś uznawane są za perły modernistycznej architektury. Spotkasz się z postaciami z przeszłości, które sprawdzą Twoją znajomość historii, sztuki, architektury i geometrii.

I jeśli uda Ci się wykonać wszystkie zadania, zostaniesz przyjęty do stowarzyszenia architektów. Lub do Gildii Budowniczych, o ile zdecydujesz się powrócić z Joahannem do jego epoki.

POWODZENIA! ?

—–

Imprezy towarzyszące grze:

? godz. 13-15: Obudźmy Niedźwiedzie! Projektowanie gadżetów z Bydgoskiego Przedmieścia. Warsztaty modernistyczne dr Aleksandry Sojak-Borodo, Książnica Kopernikańska (Słowackiego 8).
? godz. 15: Jak panowie Durek, Zelek i Ulatowski na Bydgoskim Przedmieściu działali, czyli o znikającym pomniku i orle, który odleciał. Prelekcja na temat architektury modernistycznej przygotowana przez Katarzynę Kluczwajd, Książnica Kopernikańska (Słowackiego 8)
? godz. 15.30: Wręczenie nagród laureatom gry miejskiej.

—–

Miejską grę mobilną „Modern(izm) Talking” dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Miejska gra mobilna oraz towarzyszące jej wydarzenia odbędą się w ramach obchodów Europejskie Dni Dziedzictwa.

Skip to content