O zysku z odzysku

Opublikowano: 2 lutego 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Muzeum Etnograficzne w Toruniu, 27.02.2018, g. 12:00


We wtorek 27 lutego Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na 70. odsłonę z cyklu „Muzeum-panaceum” dla osób z grupy wiekowej 55+. Początek spotkania pod hasłem „O zysku z odzysku” o godz. 12.00.

W programie zwiedzanie najnowszej wystawy (Nie)potrzebne, (nie)piękne, (nie)cenne. Reaktywacja rzeczy, o  której opowie kuratorka Grażyna Szelągowska. Wraz z Hanną Łopatyńską stworzyły ekspozycję o ludzkiej pomysłowości i kreatywności w stosunku do przedmiotów w codziennym życiu.  Dziś niejednego z nas może zadziwić szacunek naszych przodków do zwykłych – wydawałoby się  – rzeczy, umiejętność reperowania zużywających się przedmiotów codziennego użytku, przedłużania ich przydatności ale i zmieniania ich przeznaczenia, kreatywność pozwalająca przetwarzać ich formy i funkcje. Autorką oprawy graficznej tej wystawy jest Matylda Mazur-Wasylkowska.

W drugiej części spotkania uczestników chętnych do ręcznych robótek zaprosimy do samodzielnego nadania nowej funkcji zwykłej puszce po groszku. Warto zabrać okulary do czytania.

Bilet: 3 zł/os.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content