Opera in Love – Gala Operowo-Operetkowa na Dzień Kobiet

Opublikowano: 25 lutego 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 08.03.2019 (piątek), godz. 18:00


Koncert Opera in Love to specjalna Gala Operowo-Operetkowa dedykowana wszystkim Paniom i nie tylko! Dzień Kobiet warto spędzić na niepowtarzalnym wieczorze, gdzie tematem przewodnim będzie oczywiście miłość i jej rozmaite odcienie, ukazane przez najsłynniejszych kompozytorów scenicznych. W programie nie zabraknie lirycznych romansów, duetów i scen miłosnych, brawurowych i efektownych popisów wokalnych oraz odrobiny subtelnego dowcipu.

Pełną emocji i wzruszeń ucztę z muzyką klasyczną spędzą Państwo w towarzystwie znakomitych śpiewaków – solistów scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Zaprezentują oni ponadczasowe przeboje operetkowe oraz barwne sceny operowe z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m. in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Delibesa, Gounoda, Offenbacha, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych. Słuchaczy z pewnością uwiedzie także wirtuozowska gra fortepianowa, a koncert oplecie słowo wiążące.

Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują̨ na scenach europejskich, są̨ ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 150 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury w Polsce i za granicą. Artyści Sonori Ensemble dwukrotnie wystąpili we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival, otrzymali także zaproszenia na koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji.

Skip to content