Orient Express – Przystanek Egipt

Opublikowano: 17 października 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, 25.10.2018 (czwartek), godz. 17.00-19.00


Orient Express powraca po wakacyjnej przerwie. ? ?
Cykl kontynuowany będzie w formule spotkań z przedstawicielami Orientu mieszkającymi w Polsce, którzy chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współegzystowania osoby pochodzącej z innej kultury w naszym kraju.
Gościem spotkania będzie Egipcjanin Haytham Ghonem. ??

Haytham Ghonem – urodził się 26 października 1985 roku w Gharbeya w Egipcie. W swojej ojczyźnie ukończył studia na kierunku praca socjalna oraz studium sztuki muzycznej i graficznej. Od 2004 roku przez sześć lat pracował w jednym z egipskich biur podróży jako kierownik organizacji wycieczek. Do Polski przyjechał w marcu 2011 roku, by podjąć naukę języka polskiego w Szkole Języka i Kultury Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz wziąć udział w szkoleniu touroperatora Triada. Rok później przeniósł się wraz z przyjaciółką (obecnie żoną) do Torunia z zamiarem znalezienia tu pracy oraz bliższego poznania polskiej kultury i tradycji. Po założeniu rodziny podjął decyzję o osiedleniu się w Polsce na stałe. Zmagał się z wieloma przeciwnościami losu, w tym przede wszystkim z trudnościami w uzyskaniu zatrudnienia zgodnego z kierunkiem wykształcenia. Początkowo
pracował w gastronomii jako kucharz, a także – bazując na posiadanych umiejętnościach i doświadczeniu informatycznym – tworzył na zlecenie strony internetowe, co stanowiło dodatkowe źródło dochodów. W 2018 roku otworzył własną działalność gospodarczą – firmę handlowo-usługową wyspecjalizowaną w zakresie automatyki przemysłowej, robót i oprogramowania sprzętu przemysłowego. Swoje usługi oferuje kontrahentom polskim i europejskim oraz partnerom spoza Europy, w tym przede wszystkim z krajów arabskich, ale także z Chin. Jest torunianinem z wyboru, wielką sympatią darzy Gród Kopernika, z którym na stałe związał swoje losy. Jest żonaty, ma jednego syna.

Wstęp wolny

Skip to content