Osiecka po męsku – Marcin Januszkiewicz – koncert

Opublikowano: 5 lutego 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dwór Artusa, 8.03.2018, g. 19:00


Dzień kobiet w Dworze Artusa to zawsze wydarzenie nietypowe. Tym razem specjalnie dla wszystkich kobiet – i oczywiście ich partnerów – zabrzmią piosenki Agnieszki Osieckiej. Wykona je zwycięzca 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Marcin Januszkiewicz.

W odróżnieniu od stereotypowego podchodzenia do piosenek Osieckiej artysta odkrywa ją na nowo. Po męsku, po swojemu, sprawiając że dobrze znane piosenki, zyskują nowy wyraz i brzmienie, w czym pomaga artyście jego charakterystyczny głos, momentami przywodzący na myśl… Janis Joplin, a także nowatorskie aranżacje.

W Dworze Artusa wysłuchamy utworów z cieszącej się świetnymi opiniami krytyków płyty, będącej  rejestracją koncertu, jaki odbył się we wrześniu 2017 r. w ramach cyklu Nowa Energia w piosence, towarzyszącemu 20. Ogólnopolskiemu Festiwalowi i Konkursowi Pamiętajmy o Osieckiej.

Marcin Januszkiewicz – aktor, ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2010 r. Karierę rozpoczął na deskach teatru Collegium Nobilium. W latach 2010-2012 związany był z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie wystąpił m in. w spektaklach: Moralność Pani Dulskiej w reż. Agnieszki Glińskiej i Hamlet w reż. Macieja Englerta. Obecnie można go oglądać na scenie Teatru Studio w przedstawieniach: Anna Karenina, Wiśniowy sad, Dwoje Rumunów mówiących po polsku, Wichrowe wzgórza. W 2017 r. otrzymał aż dwie nagrody podczas 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej – Grand Prix Złoty Tukan oraz Tukan Dziennikarzy. Zaśpiewał tam Nim wstanie dzień oraz Pieśń Legionów Polskich.

Wystąpią:

  • Marcin Januszkiewicz – śpiew
  • Jacek Kita – instrumenty klawiszowe
  • Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
  • Bartek Alber – gitara

To jak ten skromny, niepozorny chłopak (…) śpiew , jak interpretuje – zabiło mnie…  Znacie go? Jeśli nie – to posłuchajcie…  Dla takich talentów chcę rozwijać swoją fundację, swój teatr, żeby móc być dla nich, choć na chwilę – artystyczną/ zawodową przystanią… 


[fot. materiały organizatora]

Skip to content