Pasja Tworzenia, czyli Międzynarodowy Dzień Teatru

Opublikowano: 21 marca 2018 r.
Kategorie: Warsztaty

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, 27.04.2018


Chcesz spędzić wspaniałe teatralne popołudnie?! 27 marca zajrzyj do w WOAK-u! Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru pod hasłem Pasja tworzenia. W ramach teatralnych obchodów zapraszamy do udziału w trzech warsztatach pedagogiczno-teatralnych specjalnie na tę okazję przygotowanych przez nasze pedagożki teatru. Wspólne świętowanie odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji Dotknij teatru. Zgodnie z jej zasadą spotkajmy się by POZNAWAĆ – DOŚWIADCZAĆ – ZROZUMIEĆ – POKOCHAĆ. My dorzucamy jeszcze: by TWORZYĆ!

 

17.00 – 17.45

Warsztat dla dzieci w wieku 2-3 lat oraz ich rodziców i opiekunów  

Maluchy wraz z opiekunami zapraszamy w podróż do krainy teatralnej wyobraźni i kreatywności. Zapewniamy dużo dobrej zabawy i pomysłów na wspólne spędzanie czasu. Pokonując liczne przeszkody, przeniesiemy się do egzotycznej dżungli. Gdy już się w niej rozgościmy, stworzymy maski teatralne, dzięki którym sami staniemy się mieszkańcami  tropikalnego lasu, np. barwnymi owadami, dzikimi lwami albo szybkimi antylopami. A maski będziemy mogli zabrać ze sobą do domu!

Na warsztaty prosimy zabrać obuwie na przebranie oraz wygodny strój.

Prowadzenie: Magdalena Jasińska

 

17.00 – 17.45

Warsztat dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz ich rodziców i opiekunów

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami do teatralnej przygody i wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru. Tego popołudnia można przebrać się za kogoś zupełnie innego. W naszych strojach będziemy eksperymentować z wyobraźnią i wyzwalać twórcze działania. Wspólnie stworzymy kolorowego ptaka, któremu doprawimy skrzydła pasji, by szybował wysoko. Będzie wesoło, kolorowo, aktywnie i inspirująco!

Na warsztaty prosimy zabrać obuwie na przebranie oraz wygodny strój.

Prowadzenie: Agnieszka Zakrzewska

 

18.00 – 19.00

Warsztat dla młodzieży i dorosłych

Podczas parateatralnego warsztatu oscylującego wokół tematu pasji tworzenia spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – co w swoim życiu tworzymy, czym jest dla nas pasja, jak łączy się jedno z drugim? Nasze warsztatowe działania oprzemy na instalacji artystycznej. Szukać będziemy wspólnych ścieżek twórczych zmagań, a w tym co nas dzieli spróbujemy zobaczyć bogactwo nowych możliwości. Gwarantowana dobra, kreatywna zabawa.

Prowadzenie: Agnieszka Zakrzewska

 

Magdalena Jasińska – filolog, teatrolog i PR-owiec. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Kierownik literacka Teatru „Baj Pomorski” (2011-2018), w którym zajmowała się również edukacją teatralną. Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Autorka książki „Za parawanem Zaczarowanego Świata” napisanej z myślą o jubileuszu Teatru Lalek „Zaczarowany Świat.” Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

Wstęp wolny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content