Piernikowe zimowisko

Opublikowano: 25 stycznia 2018 r.
Kategorie: Warsztaty

Muzeum Toruńskiego Piernika, 12.02. – 25.02.2018


W czasie ferii, Muzeum Toruńskiego Piernika szykuje dla najmłodszych szereg atrakcji! W roli głównej pszczoły, zboża, egzotyczne przyprawy, a także coś, co każdy łasuch lubi najbardziej – czyli pierniki. Nie zabraknie też możliwości własnoręcznego wypieczenia piernika.

Spotkania w Muzeum Toruńskiego Piernika stanowić będą zapowiedź ekspozycji stałej prezentującej wybrane zagadnienia związane ze składnikami ciasta piernikowego oraz popularnymi opowieściami, w których pojawiają się piernikowe motywy. Codziennie prezentować będziemy jeden z elementów nowej ekspozycji stałej.

We wtorki – godz. 11.30 – Od ziarnka do piernika – spotkania z popularnymi i mniej znanymi zbożami oraz powstającymi z nich rodzajami mąki.

W środy – godz. 11.30 – Cud – miód – opowieść o roli pszczół w życiu człowieka, o tym jak powstaje miód oraz jakie są jego rodzaje. Uczestnicy dowiedzą się co to jest podkurzacz, węza, jak skonstruowany jest ul. Będą także mieli możliwość przymierzenia stroju pszczelarza.

We czwartki – godz. 11.30 – Piernikowe ingrediencje – niezwykłe historie przypraw do piernika – niesamowite opowieści o poznawaniu świata i odkrywaniu cennych jak złoto przypraw. Egzotyczna wyprawa do świata aromatów i korzennych smaków. Spotkanie połączone z warsztatem tworzenia korzennych kompozycji.

W piątki – godz. 11.30 – Baju, baju, w piernikowym kraju

Wyprawa w świat niezwykłych opowieści, w których głównym bohaterem jest piernik. Uczestnicy posłuchają najpopularniejszych legend, baśni i opowieści piernikowych.

Ponadto:

Warsztaty wypieku pierników

Warsztaty odbywają się o pełnych godzinach, od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 16:00.

W trakcie warsztatów uczestnicy posiądą wiedzę i praktykę z zakresu piernikarstwa i stworzą piernikową pamiątkę. Na nowych adeptów sztuki piernikarskiej  będzie czekać degustacja pierników.

Koszt zajęć: 13 zł – bilet normalny,  9 zł – bilet ulgowy

 

 Uwaga:

na wszystkie spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy (tel. 56 656 70 79, 56 656 70 87)

Koszt zajęć: bilet normalny –  13 zł, bilet ulgowy – 9 zł

 

www.muzeum.torun.pl[fot. torun.pl]

Skip to content