Piotr Bałtroczyk – Mężczyzna z kijowym peselem – kabaret

Opublikowano: 5 lutego 2018 r.
Kategorie: Spektakle

Dwór Artusa, 02.03.2018, g. 19:00


Najnowszy program kabaretowy Piotra Bałtroczyka Mężczyzna z kijowym peselem zagości w Sali Wielkiej Dworu Artusa. Towarzystwo jednego z najlepszych kabareciarzy w Polsce to gwarancja udanego wieczoru! Nawet jego życiorys tego dowodzi.

Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie.
Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas Bałtroczyk nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił.
Potem – zazdroszcząc kolegom powodzenia u płci – stał się Bałtroczyk tzw. poetą pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. pętli śmierci, znanej też jako Obieg Bałtroczyka.

Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole.

Stał się Bałtroczyk konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Nie do końca wiadomo, czemu mu się powiodło, ale to fakt.
Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący lub wykonawca. Prowadził setki imprez estradowych i łatwiej wymienia te, których nie prowadził, niż odwrotnie.

Naprawdę jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki, a drugi garnitur.

Skip to content