Piotr Krępeć – Movement in Silence – koncert

Opublikowano: 2 września 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dwór Artusa, 26.09.2018 (środa) godz. 09:00 (Sala Wielka)


Piotr Krępeć wystąpi na jesieni w Dworze Artusa ze swoją najnowszą płytą Movement in Silence. Jesienna aura sprzyja melancholii i zadumie, a nader często skupieniu i zasłuchaniu w otaczające nas dźwięki. Tego możemy spodziewać się na koncercie Piotra, który jest określany przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”! To rekomendacja wręcz fenomenalna! Ale zacznijmy od początku.

Piotr Krępeć to gitarzysta akustyczny fingerstyle, kompozytor muzyki filmowej, w tej roli debiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku. Jego kompozycje nie są przesycone dźwiękami, to minimalny styl, któremu nierzadko towarzyszy improwizacja. Zaczynał jako gitarzysta muzyki klasycznej, potem zakochał się w jazzie. Przez lata kształtował warsztat, dzisiaj jego twórczość wymyka się jednoznacznej kwalifikacji. Jedno jest pewne – w czasie swoich jesiennych występów promujących płytę w całej Polsce – zachwyci publiczność, również w Toruniu!

Piotr Krępeć przyszedł, wypił kawę, pogadał, powiedział, że mu zimno i nic z tego nie wyjdzie, a po 40 minutach był album.” Kris Górski, Audioplanet

Piotr Krępeć – gitarzysta akustyczny fingerstyle, autor muzyki do filmu Podróż z bagażem podręcznym w reżyserii Arka Biedrzyckiego. W 2013 roku w fingerstyle`owej konwencji nagrał swój pierwszy album In Substance. Jest pomysłodawcą, dyrektorem oraz głównym organizatorem dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle’owymi świata – Jonem Gommem, Andreą Valerim, Stefano Barone.

Bilety dostępne na: kupbilecik.pl

25 zł bilet w przedsprzedaży, 35 zł bilet w dniu koncertu

Skip to content