Poranne figle, psoty i żarty w WOAKu

Opublikowano: 11 stycznia 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, 20.01.2018, g. 11:00, g. 12:30


Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat 

Kłębowisko – kraina sznurka i motka

Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat na comiesięczne zajęcia parateatralne. Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią i wyzwalaniu działań twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych. W zabawie wraz z dziećmi mogą uczestniczyć też rodzice.

Tym razem zapraszamy do Kłębowiska – krainy sznurka i motka. Wspólnie z dziećmi zastanowimy się, do czego służy sznurek. Może znajdziemy inne jego zastosowanie? Sprawdzimy, czy kłębek wełny może stać się grzebieniem, a kawałek sznurka wąsem. Zbudujemy sieć pajęczą by następnie się z niej uwolnić. Zobaczymy, w co przypadkowo rzucony sznurek się ułoży – w kałużę, w kotka czy może w plamę ketchupu? Ogarnie nas sznurkomania.

Plakat

W programie:

Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca:

Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

 Zajęcia trwają około 45 minut

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami, stworzone są dwie grupy dzieci:

grupa pierwsza w godzinach 11:00 – 11:45

oraz grupa druga w godzinach 12:30 – 13:15

[fot. materiały organizatora]

Skip to content