Potańcówka i warsztaty tańców tradycyjnych

Opublikowano: 26 stycznia 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Muzeum Etnograficzne, 09.02., g. 18:00


W piątek 9 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się potańcówka karnawałowa z kapelą „WoWaKin Trio”. Dzień wcześniej, w czwartek 8 lutego o godz. 18.00, odbędą się warsztaty tańców tradycyjnych.

  • „Karnawałowa zaprawa taneczna” – warsztaty tańców tradycyjnychczwartek 8 lutego, godz. 18.00-21.00

Warsztaty polskich tańców tradycyjnych dla początkujących i średniozaawansowanych. Uczestnicy poznają lub przypomną sobie podstawowe kroki mazurka i polki oraz niektórych tańców popularnych na miejsko-wiejskich potańcówkach. Szczególną uwagę poświęcimy ćwiczeniom ze świadomości ciała w tańcu i skutecznego partnerowania. Nie zabraknie podstaw tanecznego savoir vivre’u. Prowadzenie: Marta Domachowska. Opłata za warsztaty w Kasie Muzeum jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Koszt udziału: 30 zł/3h. Uczestnikom warsztatów przysługuje ulgowy wstęp na potańcówkę następnego dnia.

  • Potańcówka  karnawałowa z kapelą „WoWaKin Trio”, piątek 9 lutego, godz. 18.00

Tradycyjne polskie mazurki, polki i oberki, a także powojenne walczyki, tanga i fokstroty. Zagra do tańca znana kapela „WoWaKin Trio” – uczniowie wiejskich muzykantów. Bilety: 20 zł – normalny, 15 zł – ulgowy. Ilość miejsc ograniczona. Zakupu biletów można dokonać w przedsprzedaży oraz z dniu imprezy w kasie Muzeum.

Skip to content