Projekt na warsztacie – etiudy absolwentów Przedszkola Filmowego

Opublikowano: 9 września 2019 r.
Kategorie: Warsztaty

Kino Centrum CSW, 21.09.2019 (sobota), godz. 18.00


„Projekt na warsztacie” – etiudy  absolwentów Przedszkola Filmowego w Szkole Wajdy

„Projekt na warsztacie” to spotkania o charakterze warsztatowym, podczas których młodzi twórcy, rozwijający swoje filmowe rzemiosło, przedstawiają fragmenty lub robocze wersje realizowanych przez siebie filmów. Jest to okazja do wymiany myśli między autorem a pierwszymi odbiorcami jego materiałów. Uczestnicy spotkań mają szansę zainspirować twórcę swoimi uwagami, natomiast autorzy mogą uzyskać pomoc w podjęciu kreatywnych decyzji dotyczących własnych projektów.

Sobota, 21 września, godz. 18.00. Wstęp wolny!

DZIEŃ BABCI – reż. Ewa Ślusarczyk
MOŻE BĘDZIE DOBRZE – reż. Mirosław Kłopotowski
U BABCI – reż. Milena Mądra

O filmach i autorach:

DZIEŃ BABCI

Wpatrujemy się w ekrany smartfonów, żyjemy mediami społecznościowymi. Ty pewnie też. Poza tym, każdy z nas (mam nadzieję, że tego doczekamy) będzie miał kiedyś 80 lat. Ty także. Jak wtedy będzie wyglądało Twoje/nasze życie?
Właśnie o tym jest ten film. Jeśli jesteś jednak bardzo młody/młoda i jest to dla Ciebie zbyt odległa wizja, to na pewno masz lub miałeś/łaś „dziadków”. Ten film powinien więc Cię poruszyć. Jeśli jesteś już nieco starszą osobą, może to być po prostu historia bliska Twojemu sercu.

O autorce:
Ewa Ślusarczyk (ur. 1988) –  absolwentka kursu filmu dokumentalnego Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy, Akademii Fotografii w Warszawie oraz Filologii rosyjskiej na UMK w Toruniu. Pochodzi z Piły, jednak swoje życie związała z Toruniem. Tworzy od zawsze. Eksperymentuje zmieniając dziedziny sztuki, jednocześnie szukając sposobu na wyrażenie siebie i opowiedzenie o problemach, które zauważa wokół. Uważnie obserwuje świat, rysuje, tworzy muzykę, fotografuje, od pewnego czasu także filmuje.

U BABCI
Opowieść o wyjątkowej bliskości babci i jej wnuczki – mimo fizycznych ograniczeń.

Autorka o filmie: Wieloletnia obserwacja prostej radości życia skłoniła mnie do opowiedzenia o niej w filmie. Mam nadzieję, że udało się pokazać przestrzeń osób, z którymi nieczęsto obcujemy we współczesnym świecie pełnym pośpiechu. Chciałabym wzmocnić wrażliwość widzów na delikatne i wielowymiarowe losy innych.

O autorce:
Milena Mądra (ur. 1995) – absolwentka kursu filmu dokumentalnego  Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy, studentka geologii na UW. Pochodzi z Godzisza, 200-osobowej miejscowości na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny. Angażuje się w charytatywne inicjatywy. Stara się uczynić Ziemię jak najlepszym miejscem dla każdego. Zafascynowana naturą (zwłaszcza skałami), kinem i fotografią.

MOŻE BĘDZIE DOBRZE

Przyjaźń, która nie powinna się przydarzyć. Ogromna różnica wieku pomiędzy bohaterami filmu, tylko pozornie wydaje się ich dzielić. Poznając się coraz lepiej tworzą wyjątkowy pomost, po którym idą z życiowymi radościami ale i problemami dnia codziennego.

o autorze:

Mirosław Kłopotowski – absolwent kursu filmu dokumentalnego Przedszkole Filmowe w Szkole Andrzeja Wajdy oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na wydziale Turystyki i Rekreacji. Obecnie mieszka w Warszawie ale pochodzi z malowniczego Żmigrodu na Dolnym Śląsku. Nieustannie rozwija swój warsztat w obszarze fotografii analogowej oraz montażu filmowego. Fiatem 126p tzw. maluchem podróżuje po Polsce. Człowiek, który chętnie stawia przed sobą nieoczywiste wyzwania.

Skip to content